tv3.lv

“Čūskas tādā barā… Vai tas ir dabiski?” Skatītāju pārsteidz Latvijā iemūžināts video

“”Facebook” grupā “Dabas foto” pamanīju līdz šim neredzētu skatu Latvijā – čūskas ņemas vienā lielā barā,” raidījumam “Bez Tabu” adresētā vēstulē raksta Elīna.

“Es nesaprotu, kas tur notiek? Vai tā ir kaut kāda cīņa, vai tas ir dabiski, vai arī tā ir novirze no normas? Vai vispār mums ir tik daudz čūsku Latvijā? Mežā tagad es noteikti vairs neiešu.”

Elīna vēstulei klāt pievienojusi norādi uz redzēto video sociālajos tīklos. Bez Tabu to savukārt pārsūtīja Dabas aizsardzības pārvaldei, kas arī viesa skaidrību.

Evija Andrušķeviča-Jonāne
Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta Savvaļas sugu aizsardzības nodaļas vecākā eksperte

Nu, jā, tas ir normāli pašreiz ir aprīļa beigas, un aprīļa beigās, maija sākumā čūskām ir vairošanās laiks. Konkrētajā video ir redzami zalkši, un tā viņiem ir tāda tipiska vairošanās uzvedība, kad tās sanāk baros līdz divām mātītēm un līdz pat 10 tēviņiem. Vienā bariņā. Un tad viņi īsteno savu vairošanās potenciālu, nosauksim to tā. Tas nenozīmē, ka mātīšu ir mazāk. Vienkārši tāda vairošanās stratēģija, nosauksim to tā.

Labākais variants ir nekā nerīkoties un paiet vienkārši garām. Ja tā čūska ir tieši ceļa priekšā un ir jāiet tur, varbūt ir vērts izvēlēties paiet nedaudz – metru – sāniski un aiziet garām, izvēloties neko nedarīt. Noteikti nevajag tur bakstīt vai mēģināt kādu izšķirt. Ja tā ir apzināta iešana dabā, mežā vai arī brišana gar ezeriem, purviem, tad labāk ir izvēlēties piemērotu apģērbu. Neiet gluži basām kājām vai sandalēs, vai svārkos, šortos. Izvēlēties tādu apģērbu, kas nosedz kājas. Jāatceras arī to, ka cilvēks nav čūskas barība. Čūska uzbruks tikai tādos brīžos, kad tā aizstāvēs pati sevi, nevis ar mērķi nokost pirkstu, kāju vai apēst visu cilvēku.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm