“Daži izskatījās ļoti briesmīgi!” Aculiecinieks ziņo par iespējamu cietsirdību pret kaķiem Silakrogā

Edgars
raizējas par dzīvniekiem

Pamanīju vairākus novārgušus kaķus, daži izskatījās ļoti briesmīgi. Manuprāt, par viņiem neviens nemaz nerūpējas.

Drīz pēc video saņemšanas nolēmām pārliecināties par notiekošo Silakrogā. Jau pirmie sastaptie iedzīvotāji atzina, ka pie Edgara norādītā zivju ceha uzturas ne mazums kaķu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lidija: Tur tiešām viņi paši savā vaļā gan dzimst, gan iet bojā.

Valija: Nu, ko tur, nevienam jau viņi nepieder.

Jeļena: Mums tur viena mātīte ir, visu laiku viņa tur dzemdē tos bērniņus. Kad veterinārārsts bija atbraucis, droši vien mūsējie [iedzīvotāji] atkal izsauca, viņš visus saķēra, bet šī atkal kaut kur paslēpās un atkal dzemdē un dzemdē tos maziņos.

Nokļūstot pie konkrētā uzņēmuma teritorijas, pamanām aiz žoga vairākus kaķus. Tomēr no attāluma nav iespējams novērtēt, vai dzīvnieki tiek pakļauti cietsirdībai. Tāpēc nolemjam doties pagalmā, lai paši savām acīm pārliecinātos par situāciju.

zivju ceha brigadieris

Bez Tabu: Kas tie vispār par kaķiem, no kurienes viņi ir?

Es domāju, ka no visas apkārtnes.

Bez Tabu: Es vienkārši domāju, vai kāds viņus pieskata, skatās, rūpējas varbūt, nesakaitot, ka tiek izlikts ēdiens?

Mēs tikai barojam. Viens atnāk, otrs atnāk… Atbrauc, pēc tam aizbrauc. Kaķi no visas apkārtnes šeit.

Zivju ceha brigadieris parāda, ar kādu pārtiku tiek baroti teritorijas spalvainie un murrājošie ciemiņi. Uzņēmuma darbinieki uzskatot, ka ar to ir gana kaķiem līdzēts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No vienas puses, zivju ceha darbinieki, protams, rūpējas par klaiņojošajiem kaķiem, dodot viņiem barību. Bet, no otras puses, aplūkojot kādu kaķēnu, var redzēt, ka viņam ir pilnībā aizpūžņojusies acs.

Uzreiz sazināmies ar tuvāko dzīvnieku patversmi “Ulubeli”, kas piekrīt uzņemt sasirgušo kaķēnu.

veterinārārsts

Kāds tu briesmīgs kaķi izskaties… Nu, [acs] jāamputē. Beigta tā ačtele.

Noskaidrojam, ka uz patversmi atgādātais kaķēns ir vien nepilnas piecas nedēļas vecs runcis. Kaķēnu nodevām patversmes veterinārārstu un darbinieku gādīgajās rokās, taču pārējo kaķu liktenis pie zivju ceha vēl joprojām ir neskaidrs.

Atgriežamies Silkarogā, lai rūpīgāk aplūkotu arī to, kas notiek līdzās zivju pārstrādes rūpnīcai.

Vienā no daudzstāvu namu pagalmiem Silakrogā kaķiem izveidota pat īpaša atpūtas zona ar ēdināšanu komplektā. Taču, šķiet, pēcjāņu kotletes nav īpašā cieņā.

Kaķus ar jau sastāvējušos ēdienu, visticamāk, baro vietējo namu iedzīvotāji. Gluži kā lielākajā daļā Latvijas pašvaldību arī Ropažu novadā ir plāns, kā tiek kontrolēta bezsaimnieku un klaiņojošo kaķu populācija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Liene Mihailova
Ropažu novada sabiedrisko attiecību speciāliste

Ropažu novada pašvaldībai ir noslēgts līgums ar biedrību “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi”” par klaiņojošo, bezsaimnieka dzīvnieku (suņu, kaķu un meža dzīvnieku) izķeršanu Ropažu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, kā arī nobrauktu, beigtu dzīvnieku savākšanu no Ropažu novada teritorijās.

Standarta situācijās Ropažu novadā klaiņojoša dzīvnieka izķeršana notiek šādi:

  • iedzīvotājs ziņo pašvaldības policijai vai novada Vetārstam par klaiņojošu dzīvnieku;
  • policijas darbinieki kopā ar novada vetārstu dodas pārbaudīt informāciju, sekojoši tiek izsaukti patversmes darbinieki, kuri noķer dzīvnieku (ne vienmēr tas izdodas un ne vienmēr ar pirmo reizi). Dzīvnieks tiek nogādāts patversmē, kur tiek sastādīts akts par dzīvnieka izķeršanu;
  • patversme reizi mēnesī pašvaldībai izraksta rēķinu par iepriekšējā mēnesī sniegtajiem pakalpojumiem – izbraukumiem, dzīvnieka izķeršanu, nogādāšanu patversmē, aprūpi, beigtu dzīvnieku savākšanu.

Runājot par jūsu minēto gadījumu, darām zināmu, ka ne Ropažu pašvaldības policija, ne veterinārārsts nav saņēmuši jebkādu informāciju vai iesniegumu par bezsaimnieku kaķu koloniju Silakrogā un nepieciešamību to likvidēt.

Situācija Ropažu novada ciemos tiek regulāri kontrolēta, teritorija tiek apsekota un regulāri, kā arī pēc nepieciešamības, tiek veikta klaiņojošo dzīvnieku izķeršana un nogādāšana dzīvnieku patversmē “Mežavairogi”.

Gada sākumā veikta ievērojama bezsaimnieka dzīvnieku (kaķu) izķeršana Tumšupē, arī Silakrogā situācija regulāri tiekot monitorēta. Tomēr klātienē redzētais apliecina, ka klaiņojošie kaķi Silakrogā vairojas un slimo.

Diemžēl Bez Tabu izglābtais un patversmē nogādātais kaķēns jau devies uz citiem medību laukiem. Veterinārārstiem izdevās sekmīga acs operācija, taču jaunajam runcim bija arī vēl citas veselības problēmas.

Dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītājas Ilzes Džonsones komentārs

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm