“Demotivējoša attieksme!” Ģimene vēlējās adoptēt suni, bet “Ulubelē” nejutās gaidīta

2022. gada 18. janvārī 19:29

Ģimene no Rīgas vēlējusies adoptēt suni no dzīvnieku patversmes “Ulubele”, bet, ierodoties patversmē, lai satiktu iepriekš noskatīto ķepaini, nejutās tur gaidīti.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās rīdzinieks Andrejs, kurš savulaik jau deva mājas un rūpes citu cilvēku mocītam kaķim. Izglābjot kaķi vienreiz, Andrejs ķepaini burtiski metās glābt arī otrreiz, nu jau savās mājās. Glābjot kaķi, guva smagu kājas traumu, kā dēļ turpmāko dzīvi nāksies pārvietoties, balstoties uz spieķa.

Andrejs
vēlējās dot mājas patversmes sunim

Kaķis uzlīda uz palodzes, es ienācu telpā, caurvējā vērās ciet logs, kur uz palodzes bija kaķis. Es lēcienā izglābu kaķi, pats izkrītot pa logu. Tagad, lūk, šādi – metāliska kāja.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nu jau kādu laiku kaķis skraida citos medību laukos. Šis gads Andrejam un viņa dzīvesbiedrei Elizabetei sācies ar apņemšanos dot rūpes citam dzīvniekam, šoreiz maza auguma sunim, kurš justos labi Āgenskalna apkaimes dzīvoklī. Vienā no suņu draugu domubiedru grupām sociālajā tīklā “Facebook” janvāra sākumā uzgājuši ierakstu par neliela izmēra suņuku, kurš tobrīd atradās dzīvnieku patversmē “Ulubele”.

Andrejs
vēlējās dot mājas patversmes sunim

Piezvanījām patversmei “Ulubele”, dispečerei prasījām par suni. Teica, ka viss kārtībā, varam atbraukt. Dispečere informēja, ka jāņem līdzi 30 eiro, un teica, ka ļaus pastaigāt ar suni. Ja iepazīšanās būs veiksmīga, teica, ka varēs adoptēt suni, samaksājot 30 eiro par pasi, čipēšanu un vakcināciju.

Ierodoties “Ulubelē”, Andreju un Elizabeti nepatīkami pārsteigusi patversmes pārstāvju attieksme.

Andrejs
vēlējās dot mājas patversmes sunim

Mēs tur bijām pirmoreiz. Attieksme negatīva. Es biju ar spieķi. Aizrādīja, lai nevicinos ar to. Teica, lai atkāpjamies divus metrus. Es vispār ienācu sejas maskā, bet viņa [patversmes pārstāve] bija bez maskas. Demotivējoša attieksme. Prasījām par konkrēto suni, rādot fotogrāfiju. Mums teica, ka konkrētais suns nav adoptējams. Es norādīju, ka vienojāmies taču. Mēs pusstundu [no sabiedriskā transporta] cauri mežam gājām līdz patversmei. Nav tā, ka man vienkārši to bija izdarīt.

“Ulubeles” valdes locekle Diāna Elekse pēc tam, kad viņu, taujājot par komunikāciju ar konkrēto ģimeni, uzrunāja “Bez Tabu”, izvaicājusi kolēģus patversmē. Atsaucoties uz kolēģu sacīto, viņa norādīja, ka ģimenei esot pieprasīts ievērot piesardzību: divu metru distanci un nenākt dienesta telpās. Elekse norādīja, ka pandēmijas apstākļos par to nebūtu jāapvainojas, uzsverot, ka patversmes darbinieki apzināti nevēlas kādu aizvainot. Komentējot, kāpēc ģimenei neļāva iepazīties un adoptēt noskatīto suni, Elekse norādīja, ka notikusi komunikācijas kļūme saziņā ar patversmes dispečeri vēl pirms “Ulubeles” apciemojuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diāna Elekse
dzīvnieku patversmes “Ulubele” valdes locekle

Zvanīja sieviete, kura interesējās, vai konkrētais suns ir patversmē, uz ko dispečere atbildēja, ka viņš ir patversmē, bet vienlaikus teica, ka nav pagājušas 14 dienas, kuru laikā iepriekšējam īpašniekam ir tiesības un pienākums braukt pakaļ savam dzīvniekam. Tāpēc viņi tika informēti, ka var atbraukt iepazīties ar suni, bet adoptēt varēs tikai pēc 14 dienu termiņa. Tas tika skaidri pateikts, bet viņi laikam bija sapratuši, ka varēs adoptēt uzreiz.

Andrejs raidījumam stāstīja, ka, saņemot atteikumu par konkrētā suņa adopciju, ar dzīvesbiedri lūguši iespēju iepazīties ar kādu citu, maza auguma suni, kurš būtu piemērots turēšanai dzīvoklī.

Andrejs
vēlējās dot mājas patversmes sunim

Mēs neesam no tiem, kas meklē tikai mazus kucēnus. Teicām, lai parāda mums kucēnus vai maza auguma suņus. Atbildēja, ka viņiem neesot. Mēs satraucāmies. Padomāju: kas par muļķībām? Prasījām, lai parāda vismaz kādu, bet neparādīja nevienu suni. Ja, piemēram, no Lietuvas būtu atbraukuši, mums tā arī būtu jādodas atpakaļ? Teica, ka viņiem nav mums vēlama suņa. Mums vajadzīgs maziņš sunītis, var arī vecu. Galvenais, lai neizaug liels. Atbildēja, ka viņiem tādu neesot.

Pēc piedzīvotā Andrejs un viņa dzīvesbiedre jūtas aizvainoti, raksturojot patversmes pārstāvju attieksmi kā ļoti nepatīkamu. Pēc Andreja domām, komunikācija ar “Ulubeles” pārstāvjiem nevedās, jo, iespējams, viņiem šķitis, ka kādu iemeslu dēļ abi neatbilst gādīgu dzīvnieku saimnieku kritērijiem. “Ulubeles” pārstāve Elekse sarunā ar “Bez Tabu” gan noraidīja šādas bažas.

Diāna Elekse
dzīvnieku patversmes “Ulubele” valdes locekle

Mums patversmē ir 200 suņu. Cilvēki atbrauc un domā, ka ir daudz variantu, no kuriem izvēlēties. Tobrīd uz vietas nebija cita maza auguma suņa, kurš atbilstu viņu vajadzībām un vēlmēm. Rīgas un vispār pilsētas specifika ir fakts, ka maza auguma sunīši patversmē nonāk daudz retāk un daudz ātrāk atrod mājas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ulubeles” pārstāve Elekse aicināja ģimeni neatmest ieceri dot mājas patversmes dzīvniekam, vienlaikus visiem interesentiem atgādinot, ka jābūt gataviem nopietnai pārbaudei un izvaicāšanai, lai noskaidrotu, vai dzīvnieks būs drošās rokās.

Diāna Elekse
dzīvnieku patversmes “Ulubele” valdes locekle

Tie ir ļoti būtiski, detalizēti jautājumi, kas atsijā potenciālo adoptējamo dzīvnieku skaitu. Varbūt no 200 patversmes suņiem konkrētiem cilvēkiem varētu atbilst tikai viens vai divi.

Ar “Ulubeles” dzīvnieku adopcijas noteikumiem var iepazīties šeit. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm