Dzīvnieku patversme Ventspilī – “nāves nometne”, kur dzīvniekiem ir šausmīgi apstākļi, apgalvo dzīvnieku aizstāvji

Jezga un ažiotāža pamatīgi skārusi dzīvnieku patversmi “Rembo” Ventspils pusē. Viss sācies ar patversmē nonākušu suņuku, kurš nakts laikā aukstumā tur aizgājis bojā. Kamēr patversmes kritizētāji saka, ka suņuks nolemts aukstuma un bada nāvei, patversmes vadītājs portālam Skaties.lv saka, – nekas no konkurentu teiktā nav taisnība un tā esot jau iepriekš aizsākta nomelnošanas kampaņa.

2017. gada 16. janvārī 11:43

“Viņš, gados jaunais un veselīgais suņupuika, Ventspils patversmē sabija pavisam neilgi. Neilgi, jo naktī no 7. uz 8. janvāri tur vienkārši nomira no sala un bada… Rakstot šīs rindas, nespēju valdīt asaras.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kļūst tik smagi, kad domāju par viņa dzīves pēdējām stundām.. Kā tas ir – mīnus 20 grādu salā atrasties ledainā, netīrā voljerā ar plānu finiera būdu, kur iemesta vien kāda bezjēdzīga un pievalgusi lupata? Pamest šo ledaino cietumu ir vēl grūtāk, jo voljera grīda ir no betona. Ne siena/salmu, kur ieritināties un sasildīties, ne pakaišu, lai ķepas iztur baiso aukstumu. Ēdiena praktiski nav.

Par to liecina arī pārējo suņu nožēlojamais fiziskais stāvoklis. Ūdens nav. Un, ļoti iespējams, nav bijis dienām ilgi, jo kopēju pienākumus pilda vien pārītis saprātu nodzērušu bomžu…” tā Facebook raksta Andra Tomase, Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ar sirdi delnā” un mājas patversmes Ugālē, kur mīt 74 dzīvnieki, pārstāve. Citi dzīvnieku aizstāvji, kuri piekrīt Tomases viedoklim, patversmi “Rembo” jau salīdzinājuši ar dzīvnieku “nāves nometni”.

Foto – suņuki dzīvnieku patversmē “Rembo”:

Tikmēr patversmes “Rembo” vadītājs Māris Kalniņš portālam Skaties.lv noliedz, ka bojāgājušajam sunim ir bijuši slikti apstākļi.

Suņupuika miris, jo, pēc ārstu atzinuma, viņam bijis sagriezies kuņģis. Komentējot “Ar sildi delnā” pārstāves pausto, ka suns bijis aukstumā un badā, Kalniņš saka: “Tās ir muļķības, ka nav bijis ēdiena. Suns jau bija slims. Par turēšanu ārā, tāpat tad varētu apgalvot, ka tā ir mocīšana par visu saimnieku suņiem, kas tiek turēti ārā, būdās. Mājās pieradušu suni ārā turēt nevar, taču tādu, kas pieradis pie āra – var.” Viņš pauž viedokli, ka pret patversmi “Rembo” tiek izvērsta nomelnošanas kampaņa.

Tikmēr dzīvnieku aizstāve Tomase nenoliedz, ka savā ziņā ir “konkurente”, tomēr tajā pašā laikā viņai bieži nākas “”satīrīt” pēc “Rembo” visas neizdarības”. Uzņemu dzīvniekus, kurus viņi atsakās uzņemt. Tieši šī iemesla dēļ cenšos izvairīties no jebkādām diskusijām par šo patversmi, lai man nepārmestu vēlmi konkurēt. Bet nu, cik ilgi šos murgus ir iespējams izturēt…?” viņa retoriski vaicā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“No “Rembo” uz citām patversmēm ir glābti n-tie suņi, lai tos ārstētu, lai tie netiktu izmētāti (atdoti adopcijai), kur pagadās, un neturpinātu mūžīgo vairošanās ķēdi, kā arī, lai vienkārši izdzīvotu,” pauž Tomase.

Tuvākajā laikā raksts tiks papildināts arī ar PVD, kas uzrauga visas dzīvnieku patversmes, viedokli.

“Rembo” patversme nav vienīgā, kuras darbība tiek asi kritizēta

Šis nav pirmais gadījums, kad dzīvnieku patversmju darbs raisa jautājumus. Piemēram, raidījums Bez Tabu iepriekš vēstīja, – dzīvnieku draugi ziņoja par šausmām Bauskas patversmē. Tur pat radās jautājums par to, vai dzīvnieki tiek nogalināti peļņas vārdā.

Sižets no Bauskas:

Foto no Bauskas puses:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm