“Ērikam un šunelim skrēja virsū!” Cēsu pusē zem dzīvokļa balkona “ievācas” mežacūka

“Pirmo reizi viņu redzēju malkas šķūnī,” satiekot “Bez Tabu”, komiski bīstamo un bīstami komisko situāciju Augšlīgatnē, Cēsu novadā, izklāsta vietējā iedzīvotāja-aculieciniece Valda. Izrādās, konkrētie notikumi aizsākās aptuveni pirms mēneša – vēl pērnā gada decembrī.

Valdai pirmā satikšanās reize ar mežacūku šķūnī izraisīja pārbīli. Nākamajā “randiņā” – jau dienas gaišajā laikā – pensionāre valdījusi emocijas. Turklāt šoreiz mežacūka jau slēpās zem daudzdzīvokļu dzīvojamā nama pirmā stāva balkona.

Augšlīgatnē satraucas ne tikai par uzrušinātajiem namu pagalmiem, bet arī par drošību. Proti, mežacūka jau uzbrukusi iedzīvotājiem un mājdzīvniekiem. Turklāt mežacūkai pie vienas no mājām uzklāts zviedru galds – labi nostāvējusies aizejošās ābolu sezonas raža un arī atsevišķu vietējo iedzīvotāju sarūpētie labumi. Starp uzirdināto melnzemi atrodam vairākus kartupeļus un puķkāpostu atliekas.

Iedzīvotāji, galvenokārt trīcot bailēs par bērnu un mājdzīvnieku drošību, vēršas policijā, tad pašvaldībā, taču viss bez taustāma rezultāta. Valda tikusi sūtīta no vienas atbildīgās personas pie nākamās.

“Šī situācija ir tāda klasiska, kur būtu savs lēmums, galavārds jāsaka pašvaldībām, kurām ir medību koordinācijas komisijas, kur arī izlems, ko darīt ar šo te dzīvnieku,” uzsver Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Egils Kurpnieks
Cēsu novada Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvis

Valsts meža dienests un medību koordinācijas komisija nevar palīdzēt, jo dzīvnieks nav medījamā teritorijā, proti, apdzīvotā vietā nav atļauts medīt. Atliek divi varianti. Pirmais – mēģināt iedzīvotājiem dzīvnieku aizbaidīt un radīt nekomfortablus apstākļus. Otrais – šobrīd pašvaldība ar pašvaldības policijas starpniecību organizē dzīvnieka iemidzināšanu un aizvešanu uz mežu attālākās teritorijās.

Tas, protams, izdosies pie nosacījuma, ka cūku notvers. Tikmēr Lūsis silti iesaka iedzīvotājiem ar pašdarbību gan nenodarboties, jo neatkarīgi no mežacūkas vecuma, izmēriem – tā var būt bīstama. “Lai to dara profesionāļi!”

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm