tv3.lv

“Gaļai smaržu nejūt, virca nāk pāri!” Matīšu ciema iedzīvotājs saniknots par kaimiņu mēslu kaudzi pašā ceļa malā

2021. gada 3. jūnijā 19:20

Burtnieku novada Matīšu ciemā dzīvo aptuveni 800 iedzīvotāju, tāpēc problēmas starp vietējiem netrūkst. Kārlis raidījumam “Bez Tabu” ziņo par kaimiņu mēslu kaudzi, kas viņam ir pa ceļam.

Kārlis
vietējais

Sūdu virca viņiem jau ir līdz ceļam, otrpus ceļam dzīvo cilvēki. Tāpat elektriskais gans novilkts gar grāvi, tur taču jābūt zīmei, ja viņi lopus laiž. Ja kāds motobraucējs brauc, joki tur var iznākt! Mājas galā kādreiz šašliku cepu, gaļai smaržu nejūt, virca nāk pāri.

Ierodoties norādītajā adresē, mājas saimniece jau rosās gar ganībām. Viņai kaimiņu sūdzības nav pirmā dzirdēšana.

Marika
saimniece

Kaimiņiem arī ir mēslu kaudze, tikai manējā smaržo? Pārtikas un veterinārā dienestā es jau visu nokārtoju, man pateica, ka jāuztaisa valnis, lai virca netek grāvī. Rudenī, iespējams, uztaisīsim sūdu krātuvi.

Marikai saimniecība nav liela – aplokā ganās 15 aitas un 9 govis, katram dzīvniekam ir iedots savs vārds. Saimniece lielākoties viena pati cenšas tikt ar visu galā, brīžiem palīdz arī abi dēli.

Stabiņus, kuri Kārli neapmierina, Marika vairs netur visu laiku uz ceļa, bet uzliek tikai tad, kad ved govis. Viņa cenšas, lai kaimiņiem nebūtu kur piekasīties, taču darbu ir tik, cik ir.

Rita, kura dzīvo tieši pretī mēslu kaudzei, uzskata, ka Marika uzņēmusies pārāk daudz darbu, tāpēc arī kārtība brīžiem pieklibo. Tomēr saprot kaimiņieni, jo pašai agrāk bijuši mājlopi. Arī pārējie ciema iedzīvotāji piecieš nepatīkamo smaku, jo saprot – lopi paliek lopi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagājušo gadu saimniecībā ieradās pārbaude, tā kā sievietei ir tikai pāris lopi, tad nav Vides dienestā jāreģistrē C kategorijas piesārņojošās darbības apliecinājums, bet noteikumi gan ir jāievēro.

Inese Sedleniece
Valsts vides dienesta Vidzemes RVP kontroles daļas vadītāja

Visiem neatkarīgi no tā, cik ir lopu, atbilstoši ir jāuzglabā kūtsmēsli, tāpat ir jābūt nodrošinātai atbilstošai vircas krātuvei. Ja blakus dzīvo citi iedzīvotāji, tad jāskatās, lai ar savu saimniekošanu neietekmētu kaimiņus. Mēsliem jābūt izbetonētam atbilstošam laukumam, no kura nav iespējama vircas noplūde vidē.

Vides dienests ar Burtnieku novada pašvaldību vienojās, ka dosies vēlreiz pārbaudīt, vai viss tiek ievērots.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm