tv3.lv

Ģimene pēc pusgada un “Bez Tabu” iesaistes beidzot tiek pie pasūtītajām kažokādām

2021. gada oktobrī “Bez Tabu” tikās ar Daini, kurš kopā ar sievu kādā kažokādu ģērētavā bija nodevuši bebru kažokus, lai apstrādes rezultātā no tiem tiktu izveidoti paklājiņi, kurus iecienījuši ģimenes mīluļi – klēpju sunīši. Pēc pusgada, bebru ādas nesagaidījis, pāris vērsās pie “Bez Tabu”.

Šobrīd “Bez Tabu” komanda satiek Daiņa sievu, kura atzīst, – nedēļu pēc “Bez Tabu” iejaukšanās, veikala darbiniekiem neko nepaskaidrojot, bebru ādas uzradušās. Pāris bebru ādas pasūtījuši 2021. gada aprīlī, bet saņēmuši tikai oktobra beigās.

Kaut arī šobrīd situācija atrisinājusies, veikala pārstāvji komunicēt ar “Bez Tabu” atsakās, atbildot īsi un lakoniski : “Nekādus komentārus es nesniegšu, šis ir bērnudārza līmenis, un man pat nav patīkami runāt ar jums.”

Arī Daiņa sieva Modra atzīst, ka ir šokēta par veikala darbinieku attieksmi, kura bijusi nicinoša.

Radio raidījuma “Zootēka” vadītājs un vienkārši dzīvnieku mīlis Sandris Ādminis aicina izvērtēt un sev pajautāt divreiz – vai zvēru āda mājās tik tiešām nepieciešama. Viņš bebru ādas salīdzina ar mājdzīvnieku – suņu un kaķu kažokiem.

Sandris Ādminis
dzīvnieku aizstāvis projektā “Zootēka”

“Gribēt savā mājā, savā interjerā kaut kādu daļu no dzīvnieka, kas ir miris, nogalināts, tas īpaši neatšķiras no tā, ka tu gribi ziloņa, izbāzeņa galvu pie sienas. Tas varbūt liecina par kaut kādu tavu pārākuma sajūtu pār tiem dzīvniekiem, kurus tu pats esi nomedījis kaut kādā tur trofeju medību laikā vai līdzīgi ieguvis. Man liekas, tā ir tāda necieņa pret dzīvnieku.”

Dzīvnieku aizstāvis arī uzsver – lai nenodarītu pāri dzīvniekiem, bet paklājiņu vai kažoku tomēr gribas, var izmantot alternatīvas, un to esot daudz.

Lai arī Modra atklāj, ka par bebru ādām iztērējusi teju 100 eiro, viņi ar vīru lēmuši – turpmāk tās ģērēt uz Lietuvu vedīs paši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm