tv3.lv

Grīziņkalnā ziemas prieku baudītāji demolē suņu pastaigu laukumu!

2021. gada 11. februārī 20:08

Monta katru dienu kopā ar labradora šķirnes kucīti Lillu dodas uz Grīziņkalna suņu laukumu, lai desmit mēnešus vecais kucēns kārtīgi izdauzītos. Tomēr šobrīd ar drāšu žogu apjoztā sēta ir pagalam nedroša četrkājainajiem draugiem.

Pirms vairāk nekā pieciem gadiem vienā no Rīgas parkiem, Grīziņkalnā, tika izveidots suņu laukums, kur mīluļiem ir iespēja rotaļāties, neatrodoties pie pavadas. Raidījuma skatītāja ziņo, ka šobrīd mazākais no laukumiem ir pilnīgi izdemolēts cilvēku bezatbildīgās rīcības dēļ.

Monta
pārsteigta par cilvēku bezatbildību

Šobrīd, manuprāt, suņi šajā laukumā nevar atrasties. Tikai tad, ja izlauztās žoga daļas ir atliktas atpakaļ, ko parasti no rīta izdara sētnieki. Sēta ir kļuvusi bīstama arī tiem, kuri bauda ziemas priekus, jo brīžiem žoga posmi izkrīt ar asumiem uz āru. Jūs varat iedomāties, kas notiek, ja kāds bērns vai pieaugušais brauc lejā no kalna lielā ātrumā.

Iemesls, kāpēc suņu sētas žogs vairs neatrodas savā vietā, ir pavisam vienkāršs. Laukums atrodas tieši pretī kalnam, no kura lejā laižas ziemas prieku baudītāji, un tieši žogā iekšā! Cilvēki uz Montas aizrādījumiem nereaģē, vien nosaka, ka šādi jau te bijis.

Monta
pārsteigta par cilvēku bezatbildību

Es ticu, ka to ir izdarījuši pusaudži vai pieaugušie, jo bērni ar savu svaru to nevar izdarīt. Sākumā, kad uzsniga sniegs, žoga sēta bija mazliet ielocīta pašā apakšdaļā, bet tagad, pēdējās trīs nedēļas, posmi ir pilnīgi izkrituši. Es piekrītu, ka ziemas prieki ir jābauda, bet nevajag demolēt suņu laukumiņu!

Kalns adrenalīna cienītājiem ir sevišķi pieprasīts, jo tur var gūt vislielāko ātrumu. Cīnīties ar problēmu ir teju neiespējami, katru ziemu atbildīgie žogu vairākas reizes jau ir labojuši, taču joprojām tas tiek demolēts. Šogad jau trīs reizes ir veikti remontdarbi!

Andis Gremze
“Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa vadītājs

Kas nav mans, to es viegli postu, tas, kas ir mans, par to es rūpējos! Mēs, protams, varam runāt ar pašvaldības policiju, lai noliktu sargus klāt, bet, ja cilvēki nepadomās, ka tas ir kopīgais īpašums, par kuru ir jārūpējas, tad būs tādas sekas. Mans personīgais lēmums  – kopš šīs ziemas neremontēt laukumu, jo nav jēgas!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīgas meži”, kuru uzraudzībā ir šis laukums, ir sazinājušies arī ar pašvaldības policiju, cerībā pievērst kārtībsargu uzmanību vandaļiem. Policijas darbinieki katru dienu aktīvi uzrauga parku, tāpēc, fiksējot postīšanas brīdi, vaininiekus var arī sodīt.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Pilnīgi visi parki ir iekļauti mūsu patrulēšanas maršrutos. Grīziņkalna parkā brauc gan auto ekipāžas, gan arī tiek nozīmētas kājnieku patruļas. Vēl kārtību parkā uzraugām caur video novērošanas kamerām. Mēs nevaram katrā krūmā nolikt policistu.

Parkam tiks pievērsta pastiprināta uzmanība, lai novērstu arī pulcēšanās gadījumus. Tomēr suņu saimniekiem nāksies vien gaidīt, līdz sniegs nokusīs un žogs tiks uzsliets atpakaļ ierindā. Rīgā, ieskaitot Grīziņkalnu, ir pieci šādi parki, kur iespējams bez pavadas izvest izskrieties savu mīluli.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm