tv3.lv

“Ieraugot lāci, kļūst skumji.” Zoodārza apmeklētāji jautā par lāča Romeo labsajūtu.

Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāja “Bez Tabu” atsūtījusi video, kas uzņemts kādā saulainā sestdienā, tajā redzams, ka leduslāča voljerā mētājas trīs šļirces, pats Romeo, pēc autores domām, izskatās apātisks un sazāļots. Tāpat “Bez Tabu” saņem vēstuli no vēl kādas zoodārza apmeklētājas, kura vēlas noskaidrot, vai vide, kurā gadiem ilgi dzīvo baltais lācis, ir atbilstoša, jo visapkārt ir betona sienas.

2019. gada 6. aprīlī 9:00

Zoodārza galvenā veterinārārste Inga Birne lāča uzvedību skaidro ar viņa ievērojamo vecumu, Romeo ir pensionārs un novembrī svinēs trīsdesmito dzimšanas dienu. “Pirms divām nedēļām kopēji ziņoja, ka lācim ir caureja, un tajā pašā dienā jau bija skaidrs cēlonis – parazīti, pirmās divas dienas mēģinājām prettārpu zāles iebarot ar ēdienu, bet tas bija nesekmīgi, jo viņš ir ļoti gudrs dzīvnieks un sajūt citu smaržu,” skaidro Inga Birne.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā kā zāles nesanāca iebarot arī ar ūdeni, tika pieņemts lēmums pretparazītu medikamentus ievadīt ar šautriņu palīdzību. Lācis sver 500 kilogramu, tāpēc bija nepieciešamas trīs injekcijas. “Romeo ir spītīgs seniors, kurš atteicās četras dienas iet iekštelpās, un arēnā kategoriski neviens nevar iet, lai izņemtu laukā šautriņas, jo tas ir bīstami,” norāda veterinārārste.

Inga Birne
Zoodārza galvenā veterinārārste

Viņam noteikti nav mocību, jo jau nākamajā dienā kopēji ziņoja, ka lācis ēd, un tās bija ļoti patīkamas ziņas. Es pieļauju, ka tā staigāšana šurpu turpu dažas dienas pēc šaušanas bija tāpēc, jo viņš ir gudrs, ja viņš mūs pamana, viņš ielec ūdenī, un mēs nevaram šaut, mēs radām stresu, un tā var būt kā stresa izpausme. Redzot mani, viņš ir stresā, jo viņš mani atpazīst.

“Bez Tabu” saņēma vēl kādu vēstuli, kuras autore vēlas noskaidrot, vai vide, kurā gadiem ilgi dzīvo leduslācis, ir atbilstoša, jo visapkārt ir betona sienas. “Vietas tur ir tik maz! Vasarās ir karsti. Lācis staigā šurpu turpu, tik depresīvi… Vai tiešām nevar radīt piemērotāku vidi? Kad zoodārza apmeklējuma laikā nonākam līdz šim lācim, visiem kļūst skumji un nolemjam, varbūt labāk uz Zoo nenākt vai vismaz lāci neapskatīt. Esmu dzirdējusi citu apmeklētāju līdzīgu sašutumu,” vēstulē raksta zoodārza apmeklētāja.

Māris Lielkalns
Zoodārza pārstāvis

Romeo var dzīvoties pa diviem āra voljeriem. Zinām, ka betona voljers nav tas labākais, bet Lāču māja tika būvēta astoņdesmitajos gados, kad labturības prasības bija savādākas. Tieši tāpēc pirms vairākiem gadiem esam veikuši viena voljera kapitālu pārbūvi. Tajā ir augsnes substrāts un alas, kur viņš var darboties un rakties. Mēs vēl speciāli vietu vietām paslēpjam barību, lai veicinātu viņa aktivitātes.

Romeo apartamentos ir arī iekštelpu sprosts, kas vairāk kalpo kā miga. Vēl jāatzīmē, ka lācis ir jau krietnos gados, tādēļ arī vairs tik intensīvi neizmanto savu teritoriju kā jaunībā. Zooloģiskā dārza pārstāvji aicina apmeklētājus nekautrēties un jautāt sev interesējošus jautājumus zoodārza darbiniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm