Saturs turpinās pēc reklāmas

Iesaistoties “Bez Tabu”, policija uzsāk kriminālprocesu par suņa piekaušanu līdz nāvei Latgalē

Pēc tam, kad “Bez Tabu” izgaismoja suņa saimnieka prātam neaptveramo nežēlību pret savu dzīvnieku Latgalē, Rikavas ciemā, pēc kā suns nomira, Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.

2020. gada 7. jūlijā 20:45

Šā gada 2. jūlijā “Bez Tabu” ziņoja par prātam neaptveramu suņa saimnieka nežēlību pret savu dzīvnieku Latgalē, Rikavas ciemā, suni smagi piekaujot publiskās vietās – ciema veikalā un uz ciema centrālās ielas – , pēc kā gūto traumu dēļ dzīvnieks gāja bojā. Sižetu par cietsirdību pret dzīvnieku “Bez Tabu” Rikavā filmēja 30. jūnijā, kur uzklausīja vairākus notikušā aculieciniekus un pastrādātajā vainoto suņa saimnieku. Cietsirdība pret suni pastrādāta 12. jūnijā, raidījumam vēstīja Rikavas iedzīvotāja, kura par notikušo ciemā uzzināja piecas dienas pēc sunim liktenīgās dienas, kad par cietsirdību viņai pastāstīja notikušā aculiecinieki. Viņa arī bija vienīgā Rikavas iedzīvotāja, kura par cietsirdību, par to uzzinot, “uz karstām pēdām” 17. jūnijā ziņoja Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD). Pārējie iedzīvotāji aculiecinieki pirms tam klusēja. Savukārt PVD raidījumam “Bez Tabu” stāstīja, ka informāciju uzreiz pēc iedzīvotājas ziņojuma nodevis Valsts policijai, bet līdz pat “Bez Tabu” komandas viesošanās dienai Rikavā 30. jūnijā policisti nebija ieradušies pie vardarbībā vainotā suņa saimnieka, to apliecināja arī nelaiķa dzīvnieka saimnieka sieva. Vairāk par nežēlību lasi šeit.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Savukārt Valsts policija 7. jūlijā portālu Skaties.lv informēja, ka likumsargi informāciju par notikušo saņēmuši 30. jūnijā, kad par to PVD interesējās raidījums “Bez Tabu”. Pretrunīgā informācija no Valsts policijas un PVD raisa vairākus jautājumus: vai PVD tiešām pēc iedzīvotājas ziņojuma 17. jūnijā informēja par notikušo policiju vai par to likumsargiem pavēstīja tikai pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās? Vai policija, apgalvojot, ka saņēma informāciju 30. jūnijā, patiesi tikai tad to saņēma (kas norādītu uz PVD bezdarbību), jebšu likumsargi tādējādi cenšas piesegt savu bezdarbību, ja PVD nodeva informāciju 17. jūnijā?

6. jūlijā par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 230. panta pirmās daļas. Šobrīd policija skaidro notikušā apstākļus.

Valsts policija atgādina, ka saskaņā ar Krimināllikuma 230. panta pirmo daļu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu —soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Roberts Blass
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas