tv3.lv

Jelgavnieces punduršpicam uzbrūk kaimiņu haskijs! Aizdomās turētā suņa saimnieks notikušajam netic

2021. gada 7. janvārī 17:02

Jelgavnieces Ievas draugs devies pastaigā pa iecienīto maršrutu kopā ar saviem suņiem – četrgadīgo suņu meiteni Odriju un tikai trīs mēnešus veco punduršpica kucēnu. Nenojauzdams neko sliktu, spēlējies ar vienu no suņiem, kad pēkšņi izdzirdējis mazā kucēna smilkstus. Pagriežot galvu, pavēries nepatīkams skats – mazajam kucēnam uzbrucis haskija šķirnes suns.

Iepriekš apkārtnē neredzēts haskijs sagrābis kucēnu. Ievas draugam izdevies agresīvo dzīvnieku sabiedēt, un tas aizskrējis prom, taču mazais suns bijis vienās asinīs. Ģimene mājas mīluli nogādājusi pie veterinārārsta. Konstatēti vairāki lūzumi un dziļas brūces, šobrīd mazā suņu meitene ārstējas mājas apstākļos.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Pēc notikušā Ieva nolēmusi uzmeklēt agresīvā suņa saimnieku, lai informētu par notikušo un pieprasītu segt ārstēšanās izdevumus, kas svārstās ap 500 eiro. Lai arī sākotnēji haskija saimnieks tam piekritis, maksāšana tā arī nav notikusi.

Ieva
cietušā suņa saimniece

Viņš piezvanīja un pateica, ka apspriedās ar ģimeni un gatavs atmaksāt tikai pusi summas. Es teicu, ka tam nepiekrītu, jo uzskatu, ka viņa suns bija izbēdzis no sētas. Viņš atbildēja, ka jau tā, tad viņš vērsīsies tiesā.

Haskija īpašnieks Edmunds demonstrē savas Čerijas draudzīgumu – pret “Bez Tabu” filmēšanas komandu suns patiesi agresiju neizrāda. Saimniekam situācija šķiet neviennozīmīga – viņš pieļauj domu, ka Ievas punduršpicam uzbrucis pavisam cits dzīvnieks!

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Edmunds
haskija saimnieks

Jā, mans suns norāvās, bet visu laiku bija blakus man, mēs pastaigājāmies, atnācām mājās, un pēkšņi pēc pusotras stundas ierodas pie manis un saka, ka mans suns esot sakodis mazo špicu.

Starp citu, Edmunds novērojis, ka apkaimē ir vēl divi teju identiski haskiji Čerijai. Saimnieks netic, ka uzbrucējs bijis tieši viņa suns, tāpēc gatavs situāciju risināt tiesā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līgai būtu jāvēršas Pārtikas un veterinārajā dienestā, lai veiktu pārbaudes un konstatētu, vai dzīvnieks nav bīstams. 2018. gadā uz agresiju testēts 21 suns un pieci par tādiem atzīti, 2019. gadā no pārbaudītajiem 29 dzīvniekiem 7 bijuši agresīvi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm