tv3.lv

Jelgavnieki noraizējušies: bēniņos mītošie baloži aizsprostoto ventilācijas šahtu dēļ nolemti nāvei

Jelgavniece Aiga ar vīru brokastojot pamanīja rosību pie pretējās mājas. Viņas uzmanību piesaistīja strādnieki, kuri vēra ciet ventilācijas šahtas, liedzot baložiem iespēju iekļūt un izkļūt no bēniņiem.

Atminoties neseno atgadījumu Daugavpilī, kur ventilācijas šahtās iesprostoja kovārņus, jelgavnieki satraucas, vai arī Lāčplēša ielas putni ir pakļauti nāvei.

Vietējie uzskata, ka no baložiem var atbrīvoties daudz cilvēcīgākā veidā, ne tos iesprostojot. Turklāt rodas jautājums, vai, taisot ciet šahtas, kāds ielūkojās iekšā.

Savukārt daži no putnu apsēstās mājas pat priecājas, ka baloži vairs nevar iekļūt bēniņos. Viņi vairs nespēj noraudzīties uz putnu pastrādātajām nekārtībām.

Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldes pārstāvis Signis Rīns skaidro, ka šāds lēmums pieņemts par labu iedzīvotājiem. Taču neviens putns neesot cietis.

Signis Rīns
Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldes valdes loceklis

Kas mums ir svarīgāki – putni vai cilvēki? Man jau liekas, ka šajā brīdī cilvēki. Lāčplēša ielā 29 mēs veicam ārsienu starppaneļu šuvju hidroizolācijas remontdarbus Pie reizes mēs arī veicam ventilācijas kanālu lūku aizvēršanu ar sietu. Šīs lūkas nav aizdarinātas, balodīši mīl tur iemitināties, veidot ligzdas, perēt bērnus un līdz ar to ventilācijas mājai nav.

Šobrīd septiņas lūkas ir atstātas vaļā, jo konstatēja, ka tur mitinās baloži. Kad putniem beigsies ligzdošanas periods, tad arī atlikušās ventilācijas šahtas aiztaisīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ornitologs Agnis Bušs skaidro, ka baloži ligzdo visu gadu, tāpēc pirms šādu darbu veikšanas ir rūpīgi jāpārliecinās, vai putni šahtās nav izveidojuši ligzdas.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm