tv3.lv

“Joprojām cieš lopiņi!” Iedzīvotāji ziņo par antisanitāriem apstākļiem Riebiņu pagasta govju fermā

Šā gada maijā raidījums “Bez Tabu” saņēma signālus no Riebiņu pagasta iedzīvotājiem, kuri ziņoja par antisanitāriem apstākļiem vietējā govju fermā. Apsekojot teritoriju, apstiprinājās sacītais – saimniecībā atradās dzīvnieku līķi, govis bija aplipušas ar savām fekālijām, tām nebija nodrošināta pienācīga piekļuve pie barības. Tolaik Pārtikas un veterinārais dienests solīja turēt roku uz pulsa un situāciju kontrolēt, tāpat fermas saimniece Lūcija taisnojās, ka viss tikšot sakārtots. Pagājuši daži mēneši, un redakcija saņēmusi atkārtotu ziņu par labturības prasību neievērošanu.

2019. gada 17. oktobrī 19:31

Lūcijas Riebiņu govju fermā nekas nav mainījies! Joprojām cieš lopiņi antisanitāros apstākļos!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Govju fermā ierodamies darbadienas rītā – apkārt nemana nevienu cilvēku, govis ir izlaistas ganībās, apkārt nemētājas iepriekš redzētie fekāliju kalni, dzīvnieki ir tīri un pēc skata labas miesasbūves.

Izstaigājot teritoriju, nekur neatrodas dzīvnieku līķi, tāpat govīm nodrošināts siens un ūdens. Iepriekš konstatētie pārkāpumi ir novērsti un to apstiprina arī Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori.

Inspektore Solvita Kravale stāsta, ka uzlabojumi ir redzami un Lūcija kļūdas sapratusi. Pēc raidījuma “Bez Tabu” viesošanās arī Pārtikas un veterinārais dienests atkārtoti saņēmis sūdzību par sanitāro normu neievērošanu, taču uz vietas fermā sacītais neapstiprinājās. Inspektore norāda, ka vairums cilvēku sūdzības raksta anonīmi, kas liedz iespēju ar konkrēto cilvēku sazināties un precizēt informāciju. Šajā gadījumā lietas par kurām ziņojuši iedzīvotāji, realitātē nav apstiprinājušās.

Fermas saimniece Lūcija atzīst, ka darbu fermā esot daudz, bet cenšas ar visu tikt galā.

Lūcija: Tagad fermā nav neviena kritušā un barības plēves nemētājas.

Žurnāliste: Vienā pusē mēs novērojām govju fekālijas. Vai ir plānots tās izvest?

Lūcija: Jā, tagad mēs govis dzīsim atpakaļ uz mežu, tad mēs fekālijas nostumjam no teritorijas, izvedam uz lauku, aparam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm