tv3.lv

Jūrmalnieki katru dienu dzīvo bailēs pamest savas mājas. Apkārt klejo agresīvi suņi, kuri nokoduši jau neskaitāmus kaķus!

2021. gada 23. janvārī 16:37

Nomales ielas iedzīvotāji Jūrmalā ir teju izmisumā. Aiz pretējās mājas žoga dzīvo vairāki asinskāri suņi, kuri apdraud vietējo drošību!

Jūlija
Baidās par savas meitiņas drošību

Kā redzat, tas žogs ir diezgan augsts! Tomēr tie suņi prot pārlekt pāri, viņus pat nevajag speciāli laist ārā, paši ir iemācījušies tikt ārā. Kad tikuši brīvībā, viņi sāk skraidīt.

Vietēji atklāj, ka vīrietim šie nemaz neesot pirmie suņi. Ir jau novēroti vismaz padsmit! Izrādās patversmes darbinieki ir pat bez maksas piedāvājuši sterilizēt dzīvniekus, bet suņu saimnieks kategoriski ir atteicies.

Iedzīvotāji pamanījuši, ka rajonā itin bieži pie stabiem izlikti paziņojumi, ka pazūdot kaķi. Vietējiem jau skaidrs – visticamāk četrkājainie draugi arī neatgriezīsies pie saimniekiem, šķērsojuši ceļu agresīvajiem suņiem. Arī Maritai nācies atvadīties no sava mīluļa.

Marita
šokā par bezatbildīgo rīcību

Pirms diviem gadiem tā bija liela traģēdija! Zem piecstāvu mājas logiem visu acu priekšā šie suņi nobeidza manu kaķi. Kaķim bija vairāk nekā 16 gadi, gandrīz kā ģimenes loceklis. Pēc pašvaldības policijas un Pārtikas veterinārā dienesta domām, man bija šis asiņainais slaktiņš jāparedz un jāiefilmē, lai būtu pierādījumi!

Slokas patversme darbinieki Nomales ielā ir biežs ciemiņš. Izbēgušie suņi tiek noķerti, aizvesti, taču saimnieks ierodas tiem pakaļ un stāsts atkal sākas no jauna! Patversmes pārstāvis komentē, ka vetārsts notvertajiem suņiem nav konstatējis kādus labklājības pārkāpumus.

Gints Mellers
Slokas patversmes pārstāvis

No novembra līdz šim brīdim jau 25 reizes vismaz ir braukts. Protams, ne jau katrā reizē sanāk noķert tos suņus. Ja sākumā saimniekam dokumenti nebija kārtībā, pāris suņi tādā veidā ir atraduši jaunas mājas, tad, cik es zinu, visiem viņam pieaugušajiem suņiem dokumenti ir kārtībā. Visas pēdējās reizes, kad tie suņi ir bijuši patversmē, pēc čipa mēs atrodam saimnieku un saimnieks atnāk pakaļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotājiem ir aizdomas, ka suņi tiek nelegāli pavairoti un pārdoti. To apliecina sludinājums vietnē ss.lv. Viesošanās brīdī sētā pamanām izskrienam trīs kucēnus, kuri arī tiek piedāvāti sludinājumā. Par potencionālajiem pircējiem uzdodamies arī mēs! Sazvanoties ar suņu saimnieku, noskaidrojam, ka vienā gadā bijuši jau divi metieni. Vīrietis taisnojas, ka nav izdevies nosargāt, tāpēc šādi sanācis.

Jūrmalnieki ir apņēmušies apvienot spēkus un vērsties Pārtikas veterinārā dienestā, lai saimniekam dzīvniekus konfiscētu. Vienas dienas laikā jau ir savākti vismaz 60 parakstu! Parakstu vākšanas laikā no kaimiņiem dzirdēti visdažādākie stāsti, piemēram, agresīvie suņi ir uzbrukuši arī bērnam.

Pārtikas veterinarā dienesta (PVD) pārstāvis atklāj, ka jau iepriekš, saņemot, iesniegumus, ir viesojušies norādītajā adresē. Toreiz dzīvnieki tikuši nogādāti patversmē, tomēr vīrietis iegādājies atkal jaunus suņus. Pēc iedzīvotāju iesniegtajiem parakstiem, atbildīgie vēlreiz apsekos Nomales ielu.

Gundars Simanovičs
PVD pārstāvis

Izņemšanas gadījumi notiek tad, ja tiek konstatēti katastrofāli dzīvnieku turēšanas apstākļi. Saimniekam ir jānodrošina, lai dzīvnieks neizkļūst ārpus teritorijas un neapdraudētu citus.

Arī pašvaldības policija jau neskaitāmas reizes ir viesojusies pie suņa saimnieka. Trīs gadu garumā jau ir piemēroti deviņi administratīvā protokola pārkāpumi, kā arī lieta tikusi nodota pilsētas domes Administratīvajā komisijā tālākai lemšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kārtībsargi vēl piebilst, ka persona vairākkārtīgi ir izsaukta uz pašvaldības policiju sniegt paskaidrojumus, bet tomēr nav ieradusies. Ir konstatēti dzīvnieku labturības noteikumu pārkāpumi par ko arī sastādīti sodi.

Speciālisti aicina iedzīvotājus, ja tiek novērota cietsirdība pret dzīvniekiem, uzreiz ziņot policijas darbiniekiem!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm