Kārtējā nežēlība pret dzīvniekiem? Jelgavas novada Līvbērzē ziemas spelgonī, bez nojumes tiek turēts zirgs

Lai arī ir sācies pavasara pirmais mēnesis, izskatās, ka ziema tik ātri tomēr neatkāpsies. Lielais sals liek dzīvnieku aizsardzības biedrībai sist trauksmes zvanus par to, kas notiek Līvbērzes pusē.

2018. gada 2. martā 8:11

Tur kopš pērnā gada nogales pamestā siltumnīcu teritorijā dzīvo zirgs, poļu koniks, kuru uztur ciemata iedzīvotāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vieta, kur zirgs sastopams, ir Lapu ielā Līvbērzē. Te pamestā dārzniecības teritorijā pērnā gada nogalē iedzīvotāji pamana uzradušos zirgu. Tas ir poļu koniks. Dzīvnieks katru dienu viens pats klīst gar ēkām, vecajām siltumnīcām.

Līvbērzieši ir neizpratnē, no kurienes dzīvnieks te uzradies. Pirmo reizi to teritorijā pamana ap pērnā gada septembri. Kopš tā laika apkārtējie iedzīvotāji dzīvniekam ik dienas nes pārtiku, sienu un maizi.

Dažs labs aiz nezināšanas atstiepj arī ko tādu, ko zirgam nedrīkst dot. Pupiņas, cukuru. Kad “Bez Tabu” iedzīvotājiem uzdod jautājumu, kad viņi pēdējo reizi te ir redzējuši zirga vai teritorijas īpašnieku, cilvēkiem nākas ilgi apdomāties.

“Mēs šeit regulāri dodamies garās pastaigās. Kopš zirgs te ir parādījies, mēs ne reizi neesam nevienu redzējuši. Tamdēļ jau visi iedzīvotāji tik ļoti rūpējas par dzīvnieki.”

Tieši to pašu dzirdam arī pagastmājā, jo vietvaras pārstāvjiem būtu jābūt iespējai sazināties ar īpašniekiem, bet nekā. Pagasta pārvaldes vadītāja “Bez Tabu” skaidro, ka kopš sniega uzsnigšanas nekad nav redzētas pēdas, ka kāds cilvēks būtu bijis otrpus žoga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzīvnieku vairākas reizes apskatījuši Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori.

“Dzīvnieks ir ļoti labā kondīcijā. Tas ir savvaļas dzīvnieks. Mēs redzējām, ka teritorijā aiz ēkām ir pļava, kurā ir siena ruļļi. Zirgs tiem piekļūt var, barība viņam ir pietiekamā daudzumā.”

Esot pie teritorijas pārliecināmies, ka tas atbilst patiesībai. Pļava aiz ēkām ir nopēdota, siena ruļļi ir, redzams, ka pie tiem dzīvnieks ir barojies.

Tātad ar to dzīvnieks ir nodrošināts. Pārtikas un veterinārajam dienestam esot izdevies sazvanīt zirga īpašniekus. Tie teikušies, ka dzīvnieku aprauga katru dienu.

To pašu dzird arī “Bez Tabu”, kad sazvana lopiņa saimnieci Ingridu Aneti Milleri. Dīvaini, jo ne iedzīvotāji, ne kāds cits viņus tur nav redzējuši.

“Man patīk šie zirgi. Tas ir viens iemesls. Otrs – tur ir liela teritorija, kura jāpļauj, jāuztur. Mēs to īsti nespējam. Tas ir labs veids, kā likvidēt zāli, jo zirgs to apēd.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sazināmies ar tieši šīs zirgu sugas pārzini Eināru Nordmani, kurš uzrauga Jelgavas pils salā mītošos savvaļas zirgus. Viņš arī aizbrauc aplūkot dzīvnieku un secina, ka viss ir vislabākajā kārtībā.

Nekādas nojumes poļu konikiem nav nepieciešams būvēt, jo šai sugai ir iedzimta klaustrofobija. Ja arī nojume būtu, kustoņi tajā iekšā neies. Šajā gadījumā, kad uzklausīti vairāki eksperti, atliek secināt, ka ar zirgu viss ir kārtībā, nepieciešamais ir sagādāts un dzīvnieks ir piemērots šādiem dzīves apstākļiem.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm