tv3.lv

Leģendārā “Maskačkas” cūka un – kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

Bez Tabu darbdienas viducī dodas uz Maskavas Forštati, lai, uzrunājot vietējos, atrastu apkaimē dzīvojošu cūku.

2021. gada 1. decembrī 9:01

Vairāki vietējie rīdzinieki gan neko nezina un pat neesot dzirdējuši par Mazā Kalna ielas pusē esošu rukšķētāju. Tomēr netālu dzīvojošais Bez Tabu skatītājs Ričards gan ir manījis cūku, turklāt uzreiz aiz sava nama logiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ričards

Izbrīnīja gan, jā, ka netālu no Rīgas centra šādas lietas notiek, ka šis mājdzīvnieks, teiksim tā, tiek uzturēts un audzināts dzīvokļu ēkā, kaimiņu mājā.

Ričardu gan vairāk satrauc cūkas, kuras pārvietojas uz divām kājām, ir bez šņukura un astes, kā arī spēj sarunāties un reizēm arī tomēr padomāt. Lai arī cūkas nemaz netiek uzskatītas par netīrīgiem dzīvniekiem, pagalms iepretim namam Sarkanajā ielā 4 gan izskatās pēc cūkukūts. Nav pat īsti skaidrs, no kurienes kokos ir plēves strēmeles, – no kādas ballītes vai arī te kādam cilvēkam bez noteiktas dzīvesvietas ir bijusi mītne.

Nadežda

Tur kaut kādi divi puišeļi. Tāda auguma. Ierīkoja sev “būdu”. Tā nav mūsu teritorija, es skatījos, skatījos, it kā neko nedarīja. Viņi uztaisīja un vairs arī nenāca. Nezinu, ko viņi tur.

Atklājas, ka visai lielo zaļo zonu aktīvi izmanto arī mājdzīvnieku saimnieki, šeit manīta gan cūka, gan arī ierastie ģimenes mīluļi – suņi un kaķi.

Rīgas pašvaldības policija gan atgādina, ka par jebkuru mājdzīvnieku ir pienācīgi jārūpējas, kā arī, dodoties pastaigās, ir jāsavāc eksrementi. Pievēršoties konkrētajai cūkai-mājdzīvniekam, policija norāda, ka līdz šim nekādu sūdzību neesot bijis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ielūkojoties publiski pieejamajā Valsts zemes dienesta vietnē “kadastrs.lv”, noskaidrojam, ka teritorija Mazā Kalna ielā 8 ir Rīgas pašvaldībai piederošs īpašums. Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā šis īpašums neesot nokļuvis. Sazinoties ar Mājokļu un vides departamentu un skaidrojot, kurš tad ir atbildīgs par šo zemes pleķi, Bez Tabu jautājumus pārspēlē Teritorijas labiekārtošanas pārvaldei.

Sazinoties ar atbildīgo pašvaldības iestādi, jau pēc pāris stundām atbrauc brigāde un sakopj apkārtni.

Par teritorijas sakopšanu prieku neslēpj arī rīdzinieks Dmitrijs, kurš ir piecus gadus vecās minicūkas Flinta saimnieks, kurš arī atklāj, ka cūkas uzņemšana ģimenē esot notikusi spontāni.

Tikmēr Pārtikas un veterinārais dienests uzsver, ka Dmitrijam tomēr ir jāievēro vairāki noteikumi un nosacījumi.

PVD komentārs:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm