tv3.lv

Lembergs par “selfijiem” ar roņiem: Es izmantoju unikālu iespēju, jūs, rīdzinieki, ar tiem noteikumiem pārspīlējat!

Jau iepriekš ziņojām, ka 21. martā Ventspils mēra Aivara Lemberga sociālā tīkla “Facebook” profilā parādījās dabas aizstāvjus satraucoši attēli. Ventspils priekšnieks, smaidot pozē pie roņu mazuļa, no kura pēc neskaitāmiem Dabas aizsardzības pārvaldes atgādinājumiem būtu jāturas 50 metru attālumā. Pats Ventspils mērs Aivars Lembergs nekādu problēmu šajā situācijā nesaskatot: “Man ar roņiem nav pirmā darīšana, es kā makšķernieks varu teikt, ka jūs, rīdzinieki, pārspīlējat!”

2018. gada 22. martā 13:49

Sarunā ar “Bez Tabu” Ventspils mērs atzīmēja, ka viņa pieredzē roņi vienmēr esot bijuši miermīlīgi dzīvnieki: “Uzbāzties, protams, nevajag, bet jūs, rīdzinieki, noteikti pārspīlējat. Es kā makšķernieks varu teikt, ka man ar viņiem nav pirmā darīšana, viņi tur vienkārši sauļojas un nemaz nepievērš uzmanību cilvēkiem”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz jautājumu, kā tā ir sanācis, tik tuvu nobildēties pie roņu mazuļa, no kura pēc visiem ieteikumiem būtu jāturas pa gabalu, domes priekšsēdētājs norādīja, ka viņš šādu rekomendāciju nav redzējis pie ieejas jūras piekrastē.

Aivars Lembergs

Aivars Lembergs
Ventspils mērs

Es nezināju, ka ir tāda rekomendācija. Ieejā, pa kuru gājām kopā ar kundzi, nebija nekādu zīmju. Cilvēku tur bija daudz, un visi bildējās. Tā ir tāda unikāla iespēja. Kad tad mēs vēl sastapsim krastā roņus – tikai pēc gadiem 50! Bet tā jau viņus nemaz nevar redzēt, ziemā pat no četriem metriem neredz – balts ronis, balts fons. Mani uzaicināja, un es nobildējos, lai iepriecinātu ģimenes ar bērniem. Viņš tur mierīgi sildījās un nemaz nepievērsa uzmanību, tā kā tas nav nekas tāds. Tā turēšanās 50 metru attālumā ir tikai prasība, kas ir tālu no realitātes.

ll

“No personīgā viedokļa varu teikt – ja reiz šādas bildes ar Ventspils mēru ir nokļuvušas, tad viņam noteikti vajadzētu publicēt arī mūsu izveidoto infografiku, kur skaidri norādīts, kā jārīkojas, ja jūras krastā sastapts ronēns,” stāsta Rēna. Tikmēr Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka no roņu mazuļiem nepieciešams turēties 50 metru attālumā.

“Pirmais un galvenais – neiet roņiem klāt! Tie ir savvaļas dzīvnieki, un, ja nākt viņiem tuvu klāt un bakstīt, tie var stipri iekost un brūce dzīs ļoti ilgi,” brīdina Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Maija Rēna. “Mazie ronēni šādi atpūšas un mēģina saulītē sasildīties pirms došanās jūrā, cilvēka klātbūtne dzīvnieku iedzen tikai liekā stresā”.

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm