"Man ir gandrīz 1000 eiro zaudējumi!" Jelgavas pusē klaiņojoši suņi esot uzbrukuši saimniecībai

Elīna Jelgavas novada Sesavā pirms vairāk nekā gada uzsākusi savu mazo biznesu – divās novietnēs tur vairāk nekā divsimt vistu. Olas tiek pārdotas gan turpat Jelgavas novadā, gan vestas uz Rīgu.

Vistu pastaigu laukums iežogots ar elektrisko ganu, un turpat blakus plīvo arī plastmasas vanags, kam jāatbaida īstie putni. Augusta nogalē Elīnas tētis turpat īpašumā pļāva zāli, kad sastapās ar diviem suņiem.

Tētis suņus aizdzinis un turpinājis pļaut, kad aizdomājies, kur suņi devušies. Tajā mirklī viņš no kūts izdzirdējis pamatīgu troksni un steidzami turp devies. Abi suņi esot pārlēkuši elektriskajam ganam un jau plosījuši kādu vistu.

Elīnas tētis suņus padzinis un iekāpis mašīnā, lai dotos tiem pa pēdām. Viens no tiem skrēja pāri pļavai, bet otrs ieskrēja kaimiņa iežogotajā teritorijā. Elīna un viņas tētis pārliecināti, ka tie bijuši kaimiņa suņi.

Šī nebūt nav vienīgā reize, kad cieš Elīnas ganāmpulks. Arī iepriekš nokostas vairākas vistas, kopumā radot aptuveni tūkstoš eiro zaudējumus, tādēļ dežurēšanai pie kūts piesaistīts mednieks.

Elīna
putnkope

Mums bija sarunāts, ka abi tiksimies sešos no rīta. Viņš teica, ka naktī nevienu lapsu nemanīja, bija vairākas stirnas netālu. Es aizgāju barot vistas, kad saņēmu no mednieka zvanu, ka mūsu pagalmā ir divi suņi. Viņš tos esot aizdzinis, un viņi aizskrēja uz kaimiņa māju. Tobrīd mēs vēl nenojautām, ka suņi varētu būt vainīgi vistu nokošanā, domājām, ka to dara lapsa.

Trīs suņu īpašnieks uzskata, ka tiek nepatiesi apvainots. Putnkopē gan atklāj, ka kaimiņa iepriekšējie suņu arī plosījušies apkārtnē un pirms 16 gadiem esot nokoduši vecākiem piederošu teļu, kā arī divus satraumējuši.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dainis
Suņu īpašnieks

Man teritorija ir iežogota, visu laiku, izņemot pa dienu, vārti ir ciet. Suņi atrodas voljerā, lai kāds pierāda pretējo, ka viņi var tikt ārā. Vistas nokož lapsas, tagad esmu vainīgs? Varbūt citi sagrauza. Liecinieks ir viņas tēvs, loģiski, ka labāk vainu novelt uz mani. Jā, citas kaimiņienes trušus mani suņi nokoda, to atzīstu. To suni, kurš uzbruka bibliotekārei, uzreiz nošāva. Bet pati bija vainīga, vārti bija ciet, bet viņa nāca iekšā teritorijā.

Vietējais pašvaldības policists par notikušo ir informēts, taču neko vairāk par parunāšanos nav iesācis.

Arī Valsts policijā, kur Elīna uzrakstīja iesniegumu, neko vairāk šajā lietā neiesāks. Liecība ir paņemta, taču visi materiāli pārsūtīti Pārtikas un veterinārajam dienestam, jo lietā cietuši dzīvnieki, ne cilvēki.

Elīna gan tam nepiekrīt un uzskata, ka šajā gadījumā policijai būtu jāizvērtē notikušā apstākļi, jo gan suņiem, gan vistām ir īpašnieki, kuri ir atbildīgi par saviem dzīvniekiem.

Jānis Grosbārdis
Pārtikas un veterinārā dienesta Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs

Protams, katram saimniekam jāpieskata savi dzīvnieki. Suns nedrīkst klaiņot, īpaši apdraudēt kaimiņa saimniecībā esošos putnus. Jebkurā gadījumā atbildīgs ir suņu īpašnieks. Izvērtējot lietas apstākļus, materiālus, kā arī nodarīto kaitējumu, ņemot vērā, ka suņu saimniekam iepriekš nav bijuši sodi un pārkāpumi, inspektors nolēma sodīt ar 100 eiro.

Dienests kaimiņam piemērojis 100 eiro naudas sodu, kas, salīdzinot ar Elīnai nodarītiem, 1000 eiro zaudējumiem ir niecīga summa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Suņu īpašnieks atteicies kompensēt kaut daļu no radītajiem zaudējumiem. Elīna tuvākajā laikā pie kūts uzstādīs novērošanas kameras.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm