tv3.lv

“Mēs vienu balodi sadedzinājām! Un tu būsi nākamā!” Sporta kvartālā Rīgā fiksē cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem

Aiz metāla žoga Rīgā, Krišjāņa Barona ielā, atrodas Centra sporta kvartāls. Piecu gadu laikā kopš sporta un atpūtas kompleksa atklāšanas te noteikti piedzīvots daudz, taču par dzīvnieku mocīšanu līdz šim nebija dzirdēts.

“Bez Tabu” saņem kvartāla apmeklētāju uzņemtus video, kuros fiksēta saruna ar diviem zēniem, kuri vēl pirms mirkļa trenkāja baložus.

Laukums ir gana plašs, un reizumis šeit patiešām nolaižas pa kādam balodim. Ļaunākais, ko tie izdara, apķēzī kādu no atrakcijām ar izkārnījumiem. Jā, skaisti un patīkami tas nav, taču diezin vai spārnotās radības būtu pelnījušas sekojošo attieksmi. Puišeļi, uzmetot virsū kapučjaku, notver balodi, aiznes to līdz cauruļveida slidkalniņam un iemet to iekšā, lai paņirgātos, kā tad putns tiks ārā no sprosta. Un tas viss dienas gaišajā laikā, kad šeit apmeklētāju netrūkst.

citāts no video fiksētās sarunas

Mēs vienu balodi atšķaidījām ar ķieģeli un sadedzinājām pēc tam. [Un tu būsi nākamā.]Gribi redzēt fotogrāfiju? Tu gribi tiešām fotogrāfiju? Es tev parādīšu fotogrāfiju ar sadedzinātu balodi, ja tiešām gribi.

Kvartālā sastaptie apmeklētāji atzīst, ka, redzot šādu situāciju, noteikti rīkotos un iejauktos. “Es paņemtu zēnu pie rokas un aizvestu pie apsarga. Nē, nopietni! Tā nedrīkst darīt. Lai sazinās ar vecākiem, lai mājās vecāki izrunā šo jautājumu, jo tie ir dzīvnieki… Es būtu šokā!” saka kāda māmiņa.

Konkrēto zēnu pastrādātajām necilvēcīgajām darbībām bijuši pat vairāki liecinieki. Pēc pieaugušo aizrādījuma puikas atbildējuši, ka baložiem gan ir jautri. Baložu tvarstīšana pat turpinājusies pie publiskajām tualetēm. Cietsirži arī lepojušies, ka putniem rautas ārā spalvas. Vienā no video pat noprotams, ka dusmu izvirdums skāris kādu gados jaunāku zēnu.

Par baložu mocīšanu “Bez Tabu” noziņo Rīgas pašvaldības policijai un parka īpašniekiem – Rīgas valstspilsētas pašvaldībai. Tomēr, pārbaudot videonovērošanas ierakstus, kompleksa uzraugi neko aizdomīgu it kā nespēj atrast. Tikmēr Centra sporta kvartāla direktore Inese Ļubinska mudina parka apmeklētājus šādos gadījumos uzreiz steigšus doties uz turpat kompleksa malā esošo administrāciju. Nepieciešamības gadījumā tikšot izsaukta pašvaldības policija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad līdz Zinību dienai Latvijā ierosināti 34 kriminālprocesi par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku vai to spīdzināšanu. Pērn – 43, bet 2019. gadā – pat 62. Policija uzsver, ka neatkarīgi no pāridarītāja vecuma -noziegums pret dzīvniekiem ir un paliek noziegums. Noziegumos pret dzīvniekiem, ko paveikuši nepilngadīgie, atbildība gulstas arī uz vecākiem vai aizbildņiem.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības centra komentārs:

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm