tv3.lv

“Negribu pagalmu bez stārķiem!” Baldones pagasta iedzīvotājs sašutis, – “Sadales tīkls” plāno nojaukt putnu ligzdu

Teju 19 gadu līdzās Baldones pagasta iedzīvotāja Viļa mājām dzīvojuši stārķi. Putni esot pieraduši pie Viļa klātbūtnes – svēteļi bez liekām bailēm staigājot pa pagalmu un arī no blakus dzīvojošā suņa nebīstoties. Šobrīd uz tukšo putnu ligzdu raugās ar bažām, jo pastāv risks, ka tā tiks nojaukta.

2019. gada 15. oktobrī 20:22

Kādu dienu Vili pārsteidzis “Sadales tīkla” darbinieks, kurš ieradies saimniecībā un interesējies par elektrības stabiem, uz kuriem atrodas stārķa ligzda. Jāpiebilst, ka šie stabi vairs nefunkcionē – pirms daudziem gadiem elektrības vadus nozaga, pēc tam tie arī netika atjaunoti, bet svēteļi gan uz tiem atrada vietu, kur uzvīt ligzdu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sadales tīkla” pārstāvis apskatījis stabus un konstatējis, ka tie ir sliktā stāvoklī un var apdraudēt apkārtējos. Piedāvājis Vilim tos pārņemt savā atbildībā – respektīvi, uzņemties atbildību ne tikai par stabiem, bet arī ligzdu, kas atrodas uz tiem. Vilis nosacījumiem piekritis, arī iesniegumu par stabu pārņemšanu uzrakstījis, bet pēc dažām dienām saņēmis zvanu no “Sadales tīkla”, ka stabs tomēr būs jānojauc. Vilis īsti nesapratis iemeslu, kāpēc nav iespējas stabu atjaunot, nevis uzreiz to nojaukt.

Vilis

Es esmu uzvilkts! Negribu plikus stabus bez stārķu ligzdas!

Dabas aizsardzības pārvalde uz gadu izsniedz “Sadales tīklam” atļauju brīvi lemt par to ligzdu likteni, kuras atrodas uz elektrības stabiem. Ārpus ligzdošanas perioda “Sadales tīkls” bez ziņošanas pārvaldei var ligzdas nojaukt, taču ligzdošanas periodā par katru gadījumu ir jāziņo.

“Sadales tīkla” pārstāvis Artis Kubliņš norāda, ka tika konstatēts, ka stabs ir nokalpojis, tāpēc to nepieciešams nojaukt. Jāpiebilst, ka Vilis ir gatavs stabam pielikt balstus, lai tas būtu drošāks un ligzda nebūtu jānojauc.

“Sadales tīkla” pārstāvis norāda, ka gala lēmums par stabu un ligzdas likteni vēl nav zināms, jo pagaidām tiek spriests, kāds varētu būt labākais variants gan Vilim, kurš tur dzīvo, gan arī “Sadales tīklam”, kam jārūpējas par elektrības stabu drošību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm