Neiedomājami! Latvijā tirgo ekskluzīvus kaķus, kuru cena ir 10 000 eiro!

Dzīvnieku aizsardzības likums nosaka, ka Latvijā nav pieļaujama ne savvaļas plēsēju kārtas dzīvnieku, ne primātu, ne krokodilu, ne čūskveidīgo, ne jūras zīdītāju tirdzniecība, tomēr internetā atrodami vairāki sludinājumi, kuros tirgo savvaļas dzīvniekus.

2017. gada 28. janvārī 10:31

Sludinājumā norādīts, ka pircējiem tiek piedāvāti savvaļas dzīvnieku pēcnācēji, kuru suga ierakstīta Sarkanajā grāmatā, kā izzūdoša.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu, uzdodoties par pircējiem, dodas ekskluzīvos kaķēnus apraudzīt. Izrādās, ka šobrīd visi kaķēni ir pārdoti, atlicis tikai 5 mēnešus vecs karakals, kā arī pusotru gadu vecais servals. No šiem dzīvniekiem pārdevējs nav gatavs šķirties, taču pavisam drīz būšot “pievedums”, tad arī varēs iegādāties. Tiesa, kaķēna cena sasniedz 10 000 eiro, kas vidussmēra latvietim ir astronomiska summa.

Antons (vārds mainīts), ekskluzīvo kaķu tirgotājs

Pasaulē viņi maksā 9 000 – 9 500 eiro, bet Baltijas valstīs viņi nav pieejami, tādēļ tāda cena. Man jau ir klients, kurš gatavs ņemt mazu kaķēnu. Cilvēki stāv rindā.

Lai iegādātos kaķēnu, jāveic rezervācija, samaksājot pusi no prasītās cenas. Pēc pārdevēja stāstīstā noprotams, ka tirdzniecība sokas labi, kā arī no atbildīgajiem dienestiem nevajagot baidīties, jo viņi pārbaudes neveicot.

Gluži citās domās ir Dabas aizsardzības pārvaldes CITES nodaļas vadītājs Jēkabs Dzenis, kura pārstāvētā iestāde kontrolē savvaļas dzīvnieku tirdzniecību Latvijā. Dzenis norāda, ka ir pieļaujama šādu dzīvnieku tirdzniecība, jo šajā gadījumā uzņēmums saņēmis nepieciešamās atļaujas. Vienošanās ar pārdevēju paredz, ka Dabas aizsardzības pārvalde tiks informēta par katru potenciālo savvaļas kaķu pēcnācēju pircēju, lai varētu veikt pārbaudes.

Jēkabs Dzenis, Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis

Sākotnēji nepieciešams piereģistrēt vietu, kur dzīvnieks tiks turēts. Šo vietu pārbaudīs Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis kopā ar veterinārārstu, lai pārliecinātos, ka tiks nodrošināti nepieciešamie apstākļi. Pozitīva lēmuma gadījumā dzīvnieku drīkst iegādāties.

Pārvaldes rīcībā nav informācijas, ka pēdējā gada laikā uzņēmējs būtu pārdevis kaut vienu ekskluzīvo kaķēnu, tomēr paša pārdevēja stāstītais liecina par ko citu.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm