tv3.lv

Neparasts skats galvaspilsētas centrā – kundzīte demonstrē sirsnīgas attiecības ar baložiem

2020. gada 12. oktobrī 19:31

Rīgas centra iedzīvotājus pārsteigusi kāda kundzīte, kura katru dienu konkrētā laikā un vietā baro baložus. Sievietes parādīšanos pie apvāršņa, šķiet, putni sajūt jau pa gabalu. Viņu ieraugot, putni momentāni ir klāt, turklāt ļoti kuplā skaitā.

Rūdolfs ir viens no galvaspilsētas iedzīvotājiem, kura darbavieta atrodas Čaka ielā. Tieši vietā, kur kundzīte paradusi satikties ar baložiem. Rūdolfs stāsta, ka sieviete barot putnus ierodas katru dienu. Ja sākumā ap viņu lidojuši 15-12 baložu, tad šobrīd pulciņš kļuvis stipri lielāks.

Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko uzskata, ka putni sievietes klātbūtnē ir tik bezbailīgi viena iemesla dēļ, kas ir barība.

Dmitrijs Boiko
Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs

Ja cilvēks atnāk un pabaro putnus, tā ir kā bezmaksas kafejnīca, kuru izmantotu gan putns, gan cilvēks. Tāpēc viņi sēž, gaida, it īpaši, ja tie ir mājas baloži. Es domāju, ka putni lidotu klāt, ja jebkurš no mums atnāktu ar barību.

Arī satiktā iedzīvotāja Vija apstiprina, ka pamanījusi īpašo draudzību starp baložiem un to barotāju. Viņa gan novērojusi, ka visbiežāk putnu barošana notiek pie netālus esošā veikala. Turp arī dodas raidījuma “Bez Tabu” komanda, novērojot, ka putnu tur ir ļoti daudz. Tomēr jāatgādina, ka šajā laukumā ir uzstādīta zīme, kas liedz putnus barot. Tikai eksperimenta nolūkos raidījums “Bez Tabu” pārliecinājās par ornitologa Dmitrija Boiko teikto, ja ierodas cilvēks, kuram ir barība, – putni uzreiz ir klāt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm