tv3.lv

“Nolikti uz ceļa, lai izskatītos sabraukti.” Četri mājas kaķu līķi vienuviet Jelgavas novadā

2021. gada 26. februārī 18:31

Jelgavas novadā uz autoceļa vienuviet gulst četru kaķu mirstīgās atliekas. Šoferis, kurš iemūžināja šo skatu un par to ziņoja raidījumam “Bez Tabu”, pārliecināts, ka vairāku dzīvnieku līķu atrašanās vienuviet liecina par miršanu vardarbīgā nāvē, nevis sabraukšanu.

Raidījuma “Bez Tabu” redakcijā vērsās Ilgvars. Viņš ceļā no Jelgavas uz Jūrmalu uz autoceļa P101 Kalnciems-Kūdra iemūžinājis šaušalīgu skatu: četru kaķu mirstīgās atliekas ceļa vidū.

Ilgvars
ziņo par iespējamu cietsirdību pret dzīvniekiem

Braucu uz darbu. Sākumā domāju, ka [uz ceļa] kaut kādi meža susuri vai kas tie tādi. Pabraucu garām, skatos, ka kaķi. Apgriezos. Skatos, ka tas ir meža vidū, mājas neredzēju. Nelikās, ka parasti kaķi vai kaut kādi ”ģikarji” (klaiņojošie). Nebija parasti kaut kādi. Tādi smuki kaķi. Nu labi, ja būtu viens, varbūt arī varētu domāt, ka nobraukts, bet nelikās, ka sabraukti, ja četri. Izskatījās, ka tur nomesti, bija visi vienā rindā, ceļa vidū. Kāds nolicis uz ceļa, lai izskatītos, ka sabraukti. Tādā veidā atbrīvojušies no dzīvniekiem.

Kad Ilgvara norādītajā vietā ieradās “Bez Tabu” komanda, četru kaķu mirstīgās atliekas bija pārvietotas uz ceļa malu, visdrīzāk, tāpēc, lai neapdraudētu satiksmi. Kā novēroja “Bez Tabu” komanda, kaķu kažoks bija kopts, vismaz divi ķepaiņi atgādināja siāmas šķirnes kaķus. Kaķi neatgādināja klaidoņus. Pazīme, kas bija vienāda visām mirstīgajām atliekām,  – galvas trauma.

Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) informēja, kāda ir pareizā rīcība, ieraugot šādu skatu.

Mairita Riekstiņa
PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja

Pirmkārt, jāizsauc Valsts policija (VP). Tad likumsargi izvērtēs, vai jāuzsāk savas darbības (izmeklēšana) vai dzīvnieku mirstīgās atliekas, ja šķitīs, ka cietuši negadījumā, jānodod konkrētās pašvaldības struktūrām, kuru pienākums ir savākt dzīvnieku līķus un iznīcināt tos normatīvo aktu noteiktajā kārtībā. Cilvēkiem, kuri ko šādu konstatē, noteikti nevajadzētu dzīvniekus pārvietot, jo pastāv infekcijas slimības risks.

“Bez Tabu” komanda piesaistīja Valsts policijas darbiniekus, kuri, ierodoties norādītajā vietā, arī pieļāva, ka kaķi, ņemot vērā mirstīgo atlieku skaitu vienuviet un traumas, varētu būt miruši vardarbīgā nāvē. Pēc žurnālista iesnieguma uzreiz tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 230. panta “Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem”, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, ja cietsirdības rezultātā dzīvnieks gājis bojā vai sakropļots. Savukārt, ja cietsirdība izdarīta publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums, —soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Gan PVD, gan VP gan norādīja, ka atrast vainīgos kaķu nonāvēšanā būs sarežģīti.

Mairita Riekstiņa
PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja

Ja runa ir par kaķiem, tas ir diezgan problemātiski, jo kaķu apzīmēšana nav obligāta. Līdz ar to dzīvnieku īpašnieku noskaidrošana varētu būt sarežģīta.

VP informē, ka kriminālprocesa ietvaros tiks veiktas ekspertīzes, lai konstatētu dzīvnieku nāves cēloni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm