“Nu jau mazliet par traku!” Lielveikalā Rīgā apmeklētāja pamana prusaku pārīti

“Bez Tabu” no skatītājas Lauras saņem vēstījumu, kam klāt pievienots video un fotogrāfija, – vienā no tirdzniecības centriem Rīgā telpās pamanīti prusaki.

Laura

Vēlos vērst uzmanību uz prusaku situāciju tirdzniecības centrā “Spice” – nu jau mazliet par traku. Kamēr gaidīju Gulbja laboratorijas rindā, prusaks mierīgi pagāja man garām un ierāpās solā. Citā dienā prusaks no kaut kurienes iekrita bērna ratos turpat “Spices” restorānā “Lido”.

Skatītājas mudināti, dodamies apsekot abas pieminētās vietas tirdzniecības centrā. Kas zina, varbūt apmeklētāju vietā tur jau sen noteikumus diktē prusaki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atrast skatītājas norādīto prusaku neizdodas, un arī uz gaišās grīdas nevienu kustoni nemanām. Misija atgādina adatas meklēšanu siena kaudzē. Arī ēdināšanas uzņēmuma zonā neko aizdomīgu uz grīdas nesaskatām. Tomēr sastopam telpu uzkopšanas darbinieci. Pilnīgi iespējams, ka meklētais kukainis jau atrodas tajā saulē.

Laikus sazinoties ar tirdzniecības centru, neviens no lielā kompleksa administrācijas komentāru un atbildes klātienē sniegt nevarot, visu izskaidrojot elektroniskā vēstulē.

t/c “Spice” administrācija

Tirdzniecības centram “Spice” ir spēkā esošs sadarbības līgums ar SIA “Clean R” par kaitēkļu kontroli. Līguma nosacījumi paredz, ka divas reizes mēnesī visā tirdzniecības centrā tiek veiktas preventīvas kaitēkļu kontroles darbības, kas faktiski arī tiek izpildītas. Gadījumos, kad novērojam kaitēkļu parādīšanos, kā šajā gadījumā, tiek organizētas papildu darbības, lai tos iznīcinātu. Proti, esam veikuši papildu telpu un zonu uzkopšanu un apstrādi ar kaitēkļu apkarošanas līdzekļiem, lai problēmu iespējami ātrāk novērstu. Kaitēkļu parādīšanās gadījumā vairākas dienas novērojam zonas, lai pārliecinātos, ka no tiem izdevies atbrīvoties.

Kukaiņu pētnieks Voldemārs Spuņģis skatītājas iesūtītajā video uzreiz atpazīst Latvijā izplatīto virtuves prusaku. Tiem patīkot pārtikas smaržas, tie ir visēdāji, turklāt – kanibāli. Prusaki esot savstarpēji ļoti draudzīgi un dzīvo grupās. Un prusaki aktīvi esot tieši naktīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Entomologs uzsver, ka pasaulē neesot tiešu pierādījumu, ka prusaki pārnēsā slimības. Tiesa gan, prusaki, atstājot izkārnījumus, pievilinot citus sugas brāļus un māsas.

Iemesli, kālab prusaki vispār pamanīti tirdzniecības centrā, turklāt gaišā laikā, ir dažādi. Sākot no nejaušības un beidzot ar ilgstošu kolonijas veidošanos. “Spices” gadījumā prusaki, iespējams, nemanot atnākuši līdzi kādam no apmeklētājiem.

Veikalos iegādājami dažnedažādi līdzekļi insektu apkarošanai. Tomēr, ja cīņa kļūst bezjēdzīga, izglābt varot vienīgi profesionālas dezinsekcijas firmas.

Ja kukaiņi un arī grauzēji parādās sabiedriskās vietās un daudzdzīvokļu dzīvojamo namu koplietošanas telpās un apsaimniekotājs neveic dezinsekciju, iedzīvotāji var vērsties ar rakstveida iesniegumu Veselības inspekcijā.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm