tv3.lv

Olimpieša Neretnieka zirgs pirms izlidošanas uz Tokiju atrodas karantīnā

2021. gada 19. jūlijā 19:10

Jātnieka Kristapa Neretnieka menedžere atklāj, ka zirga Valūra (Valour) līdzi ņemamais koferis sver aptuveni 250 kilogramus, ceļam tiks ņemti arī 95 kilogrami barības un 40 kilogrami vitamīnu un vetārsta piederumi.

Kā raidījuma “Bez Tabu” norāda jātnieka menedžere Ilze Jansone, komandai šogad ir divas olimpiskās spēles. Vienas ir Japānā, bet otras Eiropā, organizējot komandas nokļūšanu Tokijā. Zirgs Valūrs no Beļģijas pilsētas Ljēžas ar lidmašīnu dosies uz Dubaiju, Apvienotajos Arābu Emirātos, lai pēc tam lidotu uz Tokiju, Japānā. Izrādās, ka zirgiem pirms došanās uz Japānu jāatrodas obligātā karantīnā.

Ilze Jansone
jātnieka menedžere

17. jūlijā zirgs devās karantīnā, tad nedēļu zirgi tur stāv. Ir ļoti strikti noteikumi, visam jābūt pilnīgi jaunam vai arī dezinficētam. Sākotnējā informācija liecināja, ka zirgu jāattārpo mājās, bet tomēr zirgus attārpos un dezinficēs, ieejot karantīnā.

Olimpieša zirgs Valūrs līdz šim nav ceļojis ar lidmašīnu, tomēr komanda pārliecināta, ka ceļš uz olimpiskajām spēlēm būs veiksmīgs. Zirgi tiek ievietoti īpašā konteinerā un lidojuma laikā atrodas stāvus. Pasaulē ir kompānijas, kas specializējas zirgu transportēšanā kravas lidmašīnās.

Ilze Jansone
Jātnieka menedžere

Bailīgākais brīdis zirgiem ir tad, kad viņi redz, ka atraujas no zemes. To viņi ļoti labi saprot. Kopumā zirgi lidojumā jūtas ļoti labi.

Latvijas olimpietis jātnieks Kristaps Neretnieks zirgu pavadīs līdz lidmašīnai un pats vēlāk izlidos ar citu lidaparātu. Raksta tapšanas laikā Kristaps atrodas sacensībās Nīderlandē.

Neretnieks olimpiskajām spēlēm kvalificējās ar zirgu “Moon Ray”, kuram šogad aprit 16 gadu un ir vairākas sportiskas traumas, tādēļ pieņemts lēmums Tokijā startēt ar Valūru, kurš jātniekam ir no aprīļa beigām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristaps Neretnieks
jātnieks, olimpietis

Ja vajag ar zirgu sastrādāties un braukt uz olimpiādi, tas ir ļoti īss posms. Tas ir vairāk nekā nekas. Galvenais, ka mums ir spēcīgs zirgs, tas ir liels pluss. Mēģinām uzspēt, cik vien varam. Moon Ray ar savu vārdu ir iegājis jāšanas sporta vēsturē. Paldies viņam par to.

Kristaps olimpiskajās sacensībās startēs 3. augustā. Pēc spēlēm Valūrs iespējams baudīs atpūtu zirgu spa.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm