Pastnieks no Sabiles: Koda sejā, bet nesanāca. Tad ķērās klāt kājām

Aldis no Sabiles ziemas izskaņā atrod pagaidu darbu, uzņemoties “Latvijas pasta” pastnieka amata pienākumus. Tomēr jau pēc nieka mēneša sabilnieks kļūst par darbnespējīgu. Atminoties iemeslus, Aldis izvēlas neskatīties kamerā.

Liktenīgie notikumi risinājās brīdī, kad Aldis piegādāja pensiju. Iebraucot saimniecības teritorijā, pastnieks neesot manījis nevienu norādi, ka sētā būtu suņi. Turklāt – teritorija nemaz nebija iežogota.

Izkāpjot no transportlīdzekļa, Aldis devās uz māju, taču tad ap stūri izskrēja divi liela auguma suņi. Lielākais no tiem bija agresīvs un uzklupa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pastnieks atminas, ka suns vispirms centies iekost sejā, taču vīrietis pielicis priekšā roku un “nokratīja” suni. Tad dzīvnieks ķēries klāt pastnieka kājām. Par spīti sāpēm, sabilnieks, atkāpjoties un vicinot rokas, spēja aizkļūt līdz automašīnai un ieslēgties salonā.

Kodumu pēdas uz rokas. Krietni negantākas traumas kājām. Aldis tagad saka, labi, ka suns pirmajā uzbrukumā nenogāza pastnieku gar zemi. No vēl nopietnākām traumām paglāba arī biezā jaka un džinsu bikses.

Ierodoties Alda norādītajā saimniecībā, “Bez Tabu” pamana pastnieka pāridarītāju pie ķēdes, bet otrs suns brīvi pārvietojās pa pagalmu. Saimniece, pabāžot galvu durvju ailē, aicina nākt tuvāk… Izvēloties sabļaušanās metodi, atklājas, ka pensionāre nemaz nezina par notikušo. Vienīgais, kas kundzi satrauc, kālab nav piegādāta pensija un avīzes.

“Šādu gadījumu nav daudz, bet – notiek,” nosaka “Latvijas pasta” Pasta tīkla departamenta direktore Inga Jirgensone. Pastniekiem tiekot piešķirti aizsarglīdzekļi – piparu gāze, taču tie ne vienmēr ir efektīvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Suņu bīstamību pēc iesniegumu saņemšanas izvērtē Pārtikas un veterinārais dienests. Pērn 33 gadījumos par bīstamiem atzīti septiņi suņi. Un pasta pārstāve uzsver, ka no šiem gadījumiem var elementāri izvairīties, proti, ja suņu saimnieki zina, ka konkrētā datumā pie viņiem dosies pastnieks, mājdzīvnieku vajag “noslēpt”.

Katram pastniekiem tiekot garantēta palīdzība, ieskaitot nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšana. Aldis jau vērsies policijā pret suņa saimniekiem, kā arī pēc izveseļošanās pastnieka amatā sabilnieks sola vairs neatgriezties.

Neatliekamās medicīnas palīdzības dati liecina, ka 2022. gadā saņemti 128 izsaukumi, kur kāds suns bija sakodis vai saskrāpējis cilvēku. No tiem 89 pacienti nogādāti ārstniecības iestādē ar smagākām traumām un to komplikācijām. Un 2023. gada sākumā ari netrūkst pat smagu notikumu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta komentārs:

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm