tv3.lv

Patversmes darbinieki atsakās saimniekam atdot suni ierobežotā darba laika dēļ…

Kā gadījies, kā ne jelgavnieku ģimenes mīlulis aizbēdzis no mājām un nokļuvis dzīvnieku ķērāju nagos, kuri suni nogādājuši Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes mazo dzīvnieku patversmē, kur ķepainis bijis spiests pavadīt laiku būrī līdzās citiem bēdu brāļiem.

2017. gada 19. janvārī 20:08

Kad sestdienas pēcpusdienā saimniekiem izdevies noskaidrot, kur suns atrodas, priecīgi devušies pēc sava mīluļa. Liela bijusi vilšanās, kad uzzinājuši, ka brīvdienās dzīvniekus neatdod, jo patversmes darba laiks darba dienās ir no astoņiem rītā līdz četriem pēcpusdienā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmdien līdz četriem pēcpusdienā pēc suņa netiekot, jo jāstrādā. Sargs neesot ļāvis uz suni pat paskatīties. Mīlulim nepieciešama speciālā ēdināšana, jo ir veselības problēmas, tālab saimniekiem pārdzīvojums dubultā.

Mazo dzīvnieku viesnīcas jeb patversmes vadītāja atzīst, ka darba laiks tiešam tāds ir, jo trūkstot resursu, bet, ja suns ir potēts un ja viņam ir mikročips, tad saimniekiem atdod arī brīvdienās un pēc darba laika.

Šai gadījumā suns patversmē nokļuvis jau trešo reizi gada laikā, turklāt joprojām bez mikročipa, tālab nav piekāpušies un suni atdevuši, vien, kad dzīvniekam ievietots mikročips, kas, sākot ar šā gada 1. janvāri, ir obligāts.

Ne tikai suņu saimniekiem, bet arī dzīvnieka veterinārārstei ir pārliecība, ka patversmes darbu tomēr vajadzētu organizēt tā, ka suni atdod, tiklīdz saimnieks ir ieradies, lai neradītu liekus pārdzīvojumus gan dzīvniekam, gan īpašniekiem.

Turklāt par katru diennakti ir jāmaksā. Par četrām diennaktīm pazudušā suņa saimnieki samaksājuši gandrīz 25 eiro, plus par mikročipa ievadīšanu un reģistrēšanu. Patversmes mājaslapā arī neesot cenrāža.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vadītāja gan skaidro, ka tā nav tādēļ, ka katrs gadījums ir individuāls un samaksa atkarīga, kur dzīvnieka īpašnieks ir deklarēts, un no citiem faktoriem. Par to, ka sunim nav bijis mikročipa, pašvaldības policisti īpašniekam vēl nosūtīšot protokolu un būs jāmaksā soda nauda, kas fiziskām personām ir no 5 līdz 210 eiro, juridiskām – līdz pat 350 eiro.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm