tv3.lv

Pazudusi no patversmes Maskavā pārvestā Deizija

Evija ir saimniece no patversmes paņemtai Bellai un siāmietim Šakiram. Kādu dienu, šķirsot Facebook, Evija ievērojusi melnu kucīti ar baltām ķepiņām.

15. janvārī 12:33

Evija sazinājusies ar ieraksta autori un noskaidrojies, ka sunītis atrodas patversmē Maskavā. Vēl viena suņa ienākšana ģimenē ir liels lēmums, apsverot visus plusus un mīnusus, nolemts uzzināt par kucīti ko vairāk. Draugi un tuvinieki gan brīdinājuši, ka šī varētu būt krāpniecība, tomēr Evija tik ļoti iemīlējās Deizijā, ka nolēma riskēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc telefonsarunas ar patversmes darbiniekiem, Evija saņēma atļauju Deiziju adoptēt. Krievijas iedzīvotāji piedāvājuši suni atgādāt uz Latviju, tomēr tuvākajā reisā uz Eiropas savienību, Deizijai vieta neatradās. Nākamajā reisā Deizijai vieta atradās un tā nu nakts melnumā Evija sagaidīja savu jauno draugu. Tikšanās brīdī ģimene samaksājusi aptuveni 200 eiro par suņa nogādāšanu Latvijā. Evija kopā ar Deiziju pavadīja vairāk nekā gadu.

Arī Bella un Šakirs ātri vien sadraudzējās ar jauno kaimiņu. Ģimene regulāri devusies pastaigās. Decembra vidū Madlienas, Aderkašu tuvumā lauka vidū izlaistās Bella un Deizija pēkšņi pazuda no redzesloka.

Pēc pārdesmit minūtēm pieredzējusī Bella atgiezās, tomēr no Deizijas nebija ne miņas.

Evija
Meklē Deiziju

Tas bija šoks. Ir drausmīga sajūta braukt mājās ar vienu suni. Tu nezini, kur ir otrs. Ir tumšs, ir mežs, ir lauki. Neko neredzi, ir klusums un lielais mežs. Gājām pie mājām, klauvējām pie durvīm. Pastkastītēs metām paziņojumus, likām tos pie ziņojumu dēļiem, aptiekā. Apzvanīju pašvaldības policijā, medniekus.

Ģimene nekavējoties internetā ielikusi ziņu par pazudušu suni, nākamajā dienā uzsākta Deizijas meklēšana, kas turpinājusies katru dienu divu nedēļu garumā. Atklājies, ka Deizija ar Bellu fiksētā kādas mājas videonovērošanas kamerā divus kilometrus no izlaišanas vietas. Suņi dzīnušies pakaļ lapsai.

Kopš pazušanas pagājis jau nepilns mēnesis. Deizijas ģimene joprojām nav zaudējusi cerību draugu atrast, tādēļ aicina ikvienu, kuram ir informācija par dzīvespriecīgo kuci, rakstīt Evijai uz tālruņa numuru 28289010 . Deizija ir čipēta, kā arī uz siksniņas uzrakstīts tālruņa numurs. Kinoloģe uzsver, ka ziema ir bīstams laiks, kad sunim klaiņot pa mežu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lauma Zutere
Latvijas kinoloģiskās federācijas paklausības apmācību trenere, kinoloģe

Šobrīd ir pusaizsalušas upes, kas ir ļoti bīstamas dzīvniekam, kas grib padzerties. Ir šosejas, kur traucas transporti. Mežos ir ļoti daudz vilku, kuri ar suni nedraudzētos. Ir ārkārtīgi daudz bīstamību, kas šo pasākumu padara bīstamu sunim. Mēs nevaram garantēt, ka viņš vispār vēl iznāk ārā no tiem mežiem. Tajā brīdī, kad, dzenoties kaut kam pakaļ, suns pazaudē pēdu, vai kaut kas atsit viņu atpakaļ realitātē, vinš vienkārši vairs nezina, kur atrodas. Tad jau ir līdzīgi, kā gadījumos, kad okeānā, jūrā notiek kāds negadījums. Ar katru stundu palielinās areāls, kur meklēšana jāveic. Ja suns sāk klīst, nezinām ne virzienu, ne cik lielus lokus viņš taisa.

Neviens suņa saimnieks nevar simtprocentīgi nodrošināties pret tā aizklīšanu. Lielākas cerības vēl tikties ar Deiziju būs ja ziemas spelgonī viņa pieklīdusi pie svešiniekiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm