tv3.lv

Pierīgas saimniecībā iet bojā eži! Dzīvnieku aizstāvji atgādina, – ir dzīvnieku mazuļu laiks

2020. gada 27. maijā 20:08

Vēloties sakopt teritoriju un sadedzināt pērnā gada lapas, Pierīgas saimniecībā mirst vairāki ežu mazuļi, kuri zem tām dzīvojuši. Dzīvnieku aizstāvji atgādina, – šobrīd ir dzīvnieku mazuļu laiks, tāpēc jāievēro īpaša piesardzība. Iesaka līdz šim nesavāktās lapu vai zaru kaudzes atstāt vismaz līdz Jāņiem.

Par skumjo ziņu par mirušajiem ežu mazuļiem ziņojusi Dzīvnieku policija, aicinot ikvienu neaizmirst, ka šobrīd ir mazuļu laiks. Vēlā pavasarī dzimst ne tikai eži, bet arī zaķi, stirnas, lapsas un citi zvēri. Šobrīd būtiski dzīvnieku ģimenēm netraucēt, lai mazuļi varētu izaugt un nezināšanas dēļ nenodarīt pāri.

Arī Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns aicina izvairīties no lapu un zaru vākšanas, tomēr, ja tas jādara un citu variantu nav, ir obligāti jāpārliecinās, vai starp tām nav redzama putnu ligzda vai zvēru mazuļi.

Māris Lielkans
Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis

Sakrautā kaudze ir jāpārkrāmē no viena gala līdz otram. Jāskatās, vai neatklājas putnu ligzda. Ja ir – jāsaliek atpakaļ.

Arī dodoties pastaigās uz mežu, jāatceras, ka arī savvaļas dzīvniekiem ir mazuļu laiks. Redzot dzīvnieku, nevajadzētu to aiztikt vai censties kaut kur pārvietot – tas jāatstāj netraucēts. Cita lieta, ja kāds pamanījis savainotu dzīvnieku. Tad jāsazinās ar vietējo pašvaldību, kurai jābūt noslēgtam līgumam ar vetārstu, kurš var dzīvnieku apskatīt un nepieciešamības gadījumā arī palīdzēt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm