Ražots Latvijā! Unikāls, inovatīvs palīgs suņiem un viņu saimniekiem; ar ideju lauzīs ceļu pasaulē

2020. gada 10. jūlijā 15:23

Latvijā radīta unikāla un inovatīva mobilā lietotne “Petsensus”, kas ir ļoti noderīgs rīks suņu saimniekiem. Ar lietotnes palīdzību ķepaiņu saimnieki var satikties un socializēties ar citiem suņiem un viņu saimniekiem, no citiem lietotājiem iegūt noderīgu informāciju par lieliskām pastaigu vietām, par bīstamībām, kuras var sagaidīt pastaigu laikā. Tāpat ar šā rīka palīdzību iespējams ziņot par pazudušu dzīvnieku un palīdzēt atrast mīluli. Lietotnē arī apkopota informācija par veterinārajām klīnikām, suņu frizētavām, dzīvniekiem draudzīgām kafejnīcām un citām iestādēm, kas ir saistošas suņu saimniekiem. Papildinot funkciju klāstu, “Petsensus” ieskrienas Latvijā, bet lietotnes veidotājiem ir vērienīgas ambīcijas, kas saistītas ar suņu draugu uzticības gūšanu ārzemēs, tuvākajā laikā plāno izsist panākumu ceļu līdz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV).

Viena no “Petsensus” veidotājām ir Marina Petričenko. Viņa ir ukrainiete, kura, iegūstot ekonomistes izglītību Ukrainā, pirms vairākiem gadiem pārcēlās uz dzīvi Latvijā. Tolaik, izpētot iespējas, sapratusi, ka savas zināšanas var likt lietā tieši šeit, un tieši Latvijā tās var būt kādam derīgas.

Roku rokā ar latviešiem Marina piedalījusies vairāku “startapu” jeb jaunuzņēmumu izveidē. Īpaši jauno sievieti vilina interneta tehnoloģijas, IT startapi.

Marina Petričenko
lietotnes “Petsensus” līdzautore

Mūsu komandā ir ļoti daudz cilvēku ar suņiem. Esam domājuši, kā uzlabot dzīvi dzīvniekiem un viņu saimniekiem. Katru dienu vismaz 45 minūtes jāvelta pastaigām ar suņiem. Nolēmām, ka jāpacenšas izveidot mobilo lietotni suņiem un viņu saimniekiem, lai atvieglotu viņiem dzīvi.

Sabiedrotais viedtelefonā

Lai padarītu pastaigas ar suņiem pilsētvidē jēgpilnākas, drošākas un jautrākas, suņu mīļi ar datorprasmēm radījuši mobilo lietotni “Petsensus”. Tas ir navigācijas rīks suņiem un viņu saimniekiem. Marina smejot teic, ka “Petsensus” atgādina populāro cilvēku iepazīšanās platformu “Tinder”, tomēr uzsver, ka “Petsensus” ir par un ap suņiem.

Lietotnē iespējams izveidot suņa profilu (vai vairākus, ja mājās skraida vairāk par vienu mīluli), pievienot suņuka fotoattēlu, informēt par četrkājainā drauga vecumu, dzimumu un šķirni. Saimnieks savā viedierīcē ar “Petsensus” starpniecību var ziņot citiem lietotnes lietotājiem par došanos pastaigā un redzēt kartē, kur pastaigājas citi, tie, kuri paziņojuši par savām pastaigām. Suņa saimnieks lietotnē var atzīmēt, ka viņa četrkājainais draugs konkrētajā brīdī ir atvērts komunikācijai ar citiem suņiem, vai gluži otrādi – informēt, ka tieši šobrīd suns nav labākajā omā, tāpēc labāk viņam netuvoties. Pastaigas laikā lietotnē iespējams atzīmēt kartē lieliskas pastaigu vietas un brīdināt par bīstamību, piemēram, sadauzītiem stikliem, kuriem uzkāpjot, ķepaiņi var savainoties. Tāpat kartē iespējams atzīmēt un ieraudzīt suņiem draudzīgas kafejnīcas, suņu frizētavas, veterinārās klīnikas un citas iestādes. “Petsensus” ekosistēmu veido paši lietotāji. Jo vairāk to būs, jo vērienīgāks un informatīvāks būs lietotnes saturs, teic Marina.

Marina Petričenko
lietotnes “Petsensus” līdzautore

Pastaigājoties pilsētā, vienmēr vari ieraudzīt, vai kāds ir tuvumā. Tā ir socializēšanās. Svarīgākais ir mācīt dzīvnieku saimniekiem, ka dzīvnieks ir tavs draugs, ģimenes loceklis, par kuru esi atbildīgs, kā pret bērnu. Tāpēc svarīgi ir izglītot lietotājus. Pirmo lietotnes versiju mēs izstrādājām aptuveni pusgadu, kura laikā konsultējāmies ar veterinārārstiem, ar dzīvnieku aprūpes industrijas pārstāvjiem. Izstrādātāju komandā ir 12 cilvēku. Mēs visi zinām suņu saimnieku sāpi, tāpēc cenšamies risināt problēmas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Patlaban pieejamās funkcijas ir bezmaksas, bet prāto izveidot trīs maksas pakalpojumus: dzīvnieku apdrošināšanu, veterinārārsta pakalpojumu pa telefonu un suņu treniņus.

Nākamā pietura – ASV

Patlaban “Petsensus” ieskrienas rīdzinieku vidū, bet veidotāji cer izsisties daudzās pasaules valstīs. Marina uzsver, ka lietotne ir unikāla un inovatīva, jo iepriekš neviens nebija aizdomājies par šāda rīka izveidi.

Marina Petričenko
lietotnes “Petsensus” līdzautore

Mēs plānojam pakāpeniski izvērst ģeogrāfiju daudzu valstu pilsētās. Nākamais mūsu darbības virziens ir ASV. Tur mūs arī vēlas atbalstīt. Tas būs jauns, būtisks solis attīstībā. Mēs sākam savu ceļu no Latvijas, bet mums ir starptautiska komanda. Es esmu ukrainiete, bet es droši varu teikt: es mīlu Latviju! Tāpēc jā, tas ir Latvijas produkts ar starptautisku atbalstu!

Atzinīgi vārdi

Kinoloģe Jūlija Elsa slavē jauno produktu.

Jūlija Elsa
kinoloģe

Cilvēks pilsētā ir steidzīgs, aizņemts darbā ofisā, tāpēc suns ir tas, ar kuru var atslēgties no steigas. Suns ir tas, kurš izved ārā cilvēku. Lietus, saule vai negaiss, lai vai kas, bet ar suni ārā iesim. Pastaigājoties ar suni, nereti saimnieks un pats mīlulis grib komunicēt ar citiem. Ar citiem gribas parunāt par šķirni, vecumu, bet jautājums: kā uzsākt sarunu, vai var tuvoties tam citam sunim? Kā uzsākt sarunu ar cita suņa saimnieku? Kas zina, varbūt konkrētajā brīdī šis otrs cilvēks negrib komunicēt. Ar šādu lietotni cilvēks informē citus par savu suni – grib vai negrib komunicēt, kāds ir suns. Informējot citus, saimnieks uzņemas atbildību un informē, ka ir atvērts komunikācijai, vai gluži otrādi – nevēlas komunicēt. Tādējādi man, lietotnes lietotājai, sākt sarunu ir vieglāk un foršāk. Uzskatu, ka šīs lietotnes ideja ir laba.

Kinoloģe uzsver, ka pirms citu suņu un viņu saimnieku aicināšanas piebiedroties pastaigai jābūt pārliecinātam par ķepaiņa vēlmi un spēju komunicēt ar citiem cilvēkiem un dzīvniekiem. Speciāliste Elsa arī uzteic informācijas par suņiem draudzīgām iestādēm apkopošanu vienuviet.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jūlija Elsa
kinoloģe

Cilvēkiem patīk ceļot suņiem, doties cilvēkos ar suņiem. Ir apgrūtinoši pašam meklēt, zvanīt un prasīt katrai iestādei atsevišķi par attieksmi pret suņiem. Ja informācija pieejama vienkopus, tas ir ļoti labi.

“Petsensus” lejupielādēt iespējams šeit (iOS) vai šeit (Android).

“Bez Tabu” tikās arī ar dziedātāju un labradora saimnieci Rūtu Dūdumu-Ķirsi, kura uzskata, ka šāda lietotne patiesi varētu noderīga suņu saimniekiem un viņu mīluļiem. Ko par lietotni saka Dūduma-Ķirse, uzzini, noskatoties video zemāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm