tv3.lv

“Redzēju, kā stārķis sadeg!” Nojauktas ligzdas dēļ Balgales ciema iedzīvotāji kļūst par aculieciniekiem svēteļa nāvei

2020. gada 28. aprīlī 12:33

Ik pavasari Balgales ciema iedzīvotāja Vija ir priecīga par stārķiem, kuri atgriežas uzvītajā ligzdā tieši pretī iedzīvotājas darbavietas logiem. Šogad prieku nomainījušas skumjas, jo gaidītie putni iedzīvotājas klātbūtnē gājuši bojā.

Elektrolīniju balsti, uz kuriem līdz šim putni ligzdojuši, nomainīti pret jauniem, līdz ar vecajiem stabiem likvidētas arī ligzdas, tāpēc šā gada stārķu atgriešanās beigusies letāli.

Vija
pārdzīvo par stārķiem

Es redzēju, kā stārķītis nomira. Beidzās elektrība, parādījās troksnis, es gāju pie loga skatīties, kas notiek. Nabadziņš augšā uz vadiem gulēja un vienkārši dūmi kūpēja.

Arī citus iedzīvotājus skumdina stārķu bojāeja – uzskata, ka nojauktās ligzdas uzstādīšanai uz jaunajiem stabiem būtu jābūt obligātai. “Sadales tīkls” skaidro, ka balstu demontāža veikta nolietojuma dēļ un ar Dabas pārvaldes atļauju ārpus stārķu ligzdošanas perioda nojaukta arī ligzda.

Artis Kubliņš
“Sadales tīkla” pārstāvis

Balstam ir savs mūžs, tāpēc mēs tos demontējam, ja tie nav ekspluatācijā derīgi. Šajā situācijā, kad stārķiem vairs nav kur ligzdot, darbinieki 17. aprīlī, kad uzzināja par bojāgājušajiem, sazinājās ar pašvaldību, lai šonedēļ risinātu šo jautājumu – tiks uzstādīts atsevišķs balsts un uzlikta ligzdu pamatne, lai stārķiem būtu kur ligzdot.

Šobrīd “Sadales tīkls” jau izpildījis solīto un balstu uzstādījis. Raidījums “Bez Tabu” saņēmis priekpilnu ziņu no vietējiem iedzīvotājiem – jaunā ligzda jau ir apdzīvota.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm