tv3.lv

Rīdziniekus Purvciemā pārsteidz šausminošs skats, kokus apsēduši tūkstošiem kāpuru

Garāmgājējiem Purvciemā, pie veikala “Rimi” Stirnu ielā, paveras šausmu filmu cienīgs skats. Deviņi koki ir pārklāti ar baltu plīvuru un, pieejot tuvāk, var redzēt, ka kūniņās guļ tūkstošiem kāpuri.

Rīdzinieki ir noraizējušies par koku stāvokli, garāmgājēji uzskata, ka ievas ir jāglābj un tīkli ar visiem kukaiņiem jāaizvāc.

Taču vienaldzīgo nav – novērojam, ka katrs otrais veikala apmeklētājs piestāj un tārpus aizrautīgi fotografē, savukārt bailīgākie no kustoņiem turas pa gabalu.

Valsts augu aizsardzības dienesta pārstāve Anitra Lestlande aicina nesatraukties, kāpuri ir nekaitīgi cilvēkiem. Speciāliste atklāj, ka koku ir apsēdušas ievu tīklkodes. Katru gadu gan tās masveidā nevar manīt, pēdējo reizi raidījums “Bez Tabu” 2018. gadā apsekoja Imantu, kur tārpi pat līda dzīvokļos.

Kukaiņu savairošanās ir atkarīga no laikapstākļiem, kaitēklis šogad īpaši strauji savairojies, jo ilgāku laiku ir silts un sauss laiks. Latvijas Nacionālā dabas muzeja entomologs Jānis Dreimanis skaidro, ka tīklkodes veido tīklus, lai aizsargātos no putniem.

Atbrīvoties no tīklkodēm gan nevajag, kokam nekāds kaitējums neradīsies. Nograuztās lapas nākamajā gadā ataugs.

Mājas apstākļos rudenī var savākt nokritušās lapas un tās sadedzināt, kur pārziemo lielākā daļa jauno kāpuriņu. Var arī nogriezt zarus ar visām lapām. Savukārt nav atļauts kukaiņus iznīcināt ar ķīmiskiem augu aizsardzības līdzekļiem.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm