Rīgas Zoo no apmeklētāju acīm 10 mēnešus slēpj melno leopardu

“Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka Rīgas Zooloģiskajā dārzā kopš 7. janvāra atrodas melnais leopards. Līdz pat šim brīdim tas tiek slēpts no apmeklētāju acīm, kaut tā barošanai un uzturēšanai tiek izmantoti Rīgas Zooloģiskā dārza līdzekļi.

2020. gada 23. oktobrī 19:10

Melnais leopards šā gada sākumā atrasts kādā daudzdzīvokļu nama dzīvoklī Rīgā, kur dzīvnieks turēts vienā no speciāli aprīkotām istabām. Pusotru gadu vecajam dzīvniekam bijis mazkustīgs dzīvesveids, kas rezultējies ar lieko svaru. Tāpat atklājies, ka leopardam amputēti pirkstu gali, tādā veidā atbrīvojoties no plēsēja nagiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis sākotnēji norāda, ka raidījuma filmēšanas komandai būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem par dzīvnieka veselības stāvokli, tā atrašanās vietu un citiem jautājumiem, taču vēlāk tika saņemts atteikums. “Respektējot prokuratūras rekomendācijas, lai nekaitētu lietas iztiesāšanas gaitu, mēs nesniegsim nekādus komentārus. Arī nofilmēt melno leopardu nebūs iespējams,” raidījumam ar īsziņas starpniecību paziņo Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Ģenerālprokuratūrā “Bez Tabu” apstiprina, ka melno leopardu ir liegts rādīt ar izmeklēšanu nesaistītām personām.

Saruna ar Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāvi Aigu Eiduku

Eiduka: Šis dzīvnieks šajā lietā ir lietiskais pierādījums. Pēc likuma izriet, ka lietiskos pierādījumus trešajām personām nerādām.

Žurnālists: Kas var notikt melnajam leopardam, ja tas tiks parādīts Zooloģiskā dārza apmeklētājiem?

Eiduka: Tas ir saskaņā ar likumu. Mēs balstāmies uz likumu, ievērojam to. Jā, tas ir dzīvnieks, bet viņš konkrētajā lietā ir lietiskais pierādījums. Krimināllietā pie kriminālatbildības sauktas trīs personas. Viena persona tiek saukt pie atbildības par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, divas personas par apdraudēto savvaļas dzīvnieku tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu.

Pašreiz vēl turpinās pirmstiesas izmeklēšana. Šobrīd vēl nav zināms, kad lieta beidzot tiks skatīta tiesā. Apsūdzētie mainījuši savas sākotnējās liecības, kas nu prokuroram esot jāpārbauda.

Dabas aizsardzības pārvaldes Savvaļas sugu aizsardzības nodaļas vadītājs norāda, ka retu dzīvnieku turēšana obligāti jāsaskaņo ar pārvaldi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jēkabs Dzenis
Dabas aizsardzības pārvaldes Savvaļas sugu aizsardzības nodaļas vadītājs

Leopardi ir viena no apdraudētajām sugām, savvaļas populācijas sarūk. Melnās krāsas dzīvniekiem ir vēl retākas. Līdz ar to tas ir rets dzīvnieks, kuru tirdzniecība tiek ļoti stingri kontrolēta. Gadījumā, ja cilvēks varētu nodrošināt ideālus apstākļus kādai ļoti bīstamai sugai, piemēram, tīģera turēšanai nebrīvē, Dabas aizsardzības pārvalde šādu atļauju tāpat neizsniegtu. Sabiedrībai radītais apdraudējums ir pārāk augsts, lai atļautu šādu dzīvnieku turēt.

Pašreiz nav zināms, kas notiks ar melno leopardu pēc tiesāšanās noslēguma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm