“Šausmīgi un nežēlīgi!” Nošauj suņus uz pašvaldības ceļa Latgales laukos; saimnieki sēro un pieprasa bargu sodu

2022. gada 9. decembrī 1:33

Ģimene Krāslavas novadā sēro par saviem suņiem, kuri nošauti nomaļā lauku apkaimē uz pašvaldības ceļa.

Marija ar vīru lauku saimniecībā Kombuļu pagastā kā ģimenes locekļus pieņēmuši vairākus dzīvniekus no patversmes vai vārgus ķepaiņus, kuri paši pieklīduši. Vēl nesen saimniecībā bija trīs ļoti draudzīgi suņi, bet nu palicis tikai viens. Rudais džeks un baltā kucīte Džesika aukstasinīgi nogalināti, ziņo sērojošie dzīvnieku saimnieki.

Marija
 suņu saimniece

Ļoti, ļoti žēl. Psiholoģiska trauma. Viņi nebija vienkārši suņi, viņi bija mūsu draugi!

Nomaļajā lauku apkaimē, kur tālumā redzamas vien dažas mājas, Marija kopā ar vīru vai pa vienam bieži devās pastaigā ar suņiem. Suņus nesēja pie pavadas, jo dzīvnieki bijuši draudzīgi un nevienu nekad neesot apdraudējuši. Arī liktenīgās dienas pievakarē Marija pastaigājās ar suņiem, ķepaiņi skraidījuši savā nodabā. Vēlāk dodoties mājās, bija pārliecināta, ka suņi jau būs tur, jo ķepaiņi vienmēr atrod ceļu uz mājām paši, stāsta Marija. Tomēr suņi nepārnāca.

Marija
suņu saimniece

Es teicu vīram, ka suņi nav pārnākuši. Viņš sacīja, ka apkaimē, kur bija devušies suņi, dzirdējis divus šāvienus. Sākumā nodomājām, ka nekas nopietns. Domājām, ka suņi pārnāks. Tomēr vēlāk suņu aizvien nebija.

Vēlāk Marija devās meklēt suņus. Aptuveni 400 metru attālumā no īpašuma uz pašvaldības koplietošanas ceļa suņu saimniece pamanīja asinis un dzīvnieka spalvas. Paveroties ezera virzienā, ūdenstilpes krastā pamanīja beigtu, šāviena sakropļotu suni, savu mīluli.

Marija
suņu saimniece

Es biju šokā! Lode bija saplosījusi suni. Izsaucu policiju. Policisti teica, ka suns nošauts uz ceļa. Agonijā dzīvnieks aizskrēja 15 metrus uz ezera pusi un tur arī palika. Skats bija drausmīgs! Tas bija apzināts šāviens tieši krūtīs. Šausmīgi un nežēlīgi! Uzskatu, ka persona, kura tā rīkojusies, šāva patvaļīgi, nežēlīgi un apzināti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otru suni saimnieki neatrada. Ir pārliecināti, ka viņu slepkava arī nošāvis un mirstīgās atliekas paslēpis.

FOTO: SUŅU SAIMNIEKI

Sērojošie dzīvnieku saimnieki iztaujājuši kaimiņus. Kāds no viņiem, kura identitāti Marija neatklāj, jo kaimiņš baidās no suņu šāvēja, sacījis, ka arī esot dzirdējis šāvienus, būdams krietni tuvāk, aptuveni 200 metru attālumā no notikuma vietas. Īsi pēc šāvienu trokšņa viņš esot redzējis, kā pa ceļu, uz kura nošāva suni (iespējams, abus ķepaiņus), braukusi automašīna. Esot atpazinis spēkratu, šķitis, ka tas pieder apkaimes iedzīvotājam, medniekam, kura īpašums atrodas dažu kilometru attālumā. Uz mednieka īpašumu ved ceļš, pie kura atrada dzīvnieku.

“Uzskatu, ka tika pārkāpts Ieroču aprites likums, Medību likums, noteikumi. Šī nav medību teritorija. Tas ir pašvaldības koplietošanas ceļš. Te varēja būt arī kāds cilvēks. Apdraudēja arī cilvēku drošību un dzīvību. Par ko varam runāt, ja notiek tāda patvaļīga šaudīšanās?!” sašutusi ir suņu saimniece Marija.

“Bez Tabu” vēlējās uzklausīt personu, kuru tur aizdomās suņu saimnieki. Žurnālistiem nācās apstāties pie īpašuma robežas, kur bija izvietota ceļazīme, kas aizliedz ienākt un iebraukt īpašumā nepiederošām personām.

Raidījuma komanda sastapa kaimiņus, kuri dzīvo vistuvāk medniekam, kuru tur aizdomās suņu saimnieki. Viņi atteicās žurnālistiem nosaukt meklētās personas tālruņa numuru. Viņi aizstāvēja kaimiņu, sakot, ka viņš esot priekšzīmīgs mednieks, kā arī kritizēja suņu saimniekus par dzīvnieku palaišanu brīvsolī.

Valsts policijas (VP) Krāslavas iecirknī uzsvēra, ka nevienam nav tiesību šādi izturēties pret dzīvniekiem.

Artūrs Plinta
VP Krāslavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks

Uzsākts kriminālprocess par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Nenoliedzami, ka suns bija sašauts, saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Notiek pirmstiesas izmeklēšana. Varu apstiprināt, ka vietējie iedzīvotāji ir aptaujāti, nopratināti vairāki liecinieki, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vainīgajam draud brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods. Lai sekmētu kvalitatīvu izmeklēšanu, VP aicina ikvienu, kura rīcībā ir informācija par notikušo, ziņot par to likumsargiem. Policijā sola sargāt lieciniekus.

Izmeklēšanas gaitā varētu tik uzsākti arī citi procesi, piemēram, par neatļautu ieroča lietošanu, kas var rezultēties ieroča atļaujas anulēšanā, informēja VP Krāslavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Artūrs Plinta.

Zemāk Valsts meža dienesta Medību daļas vadītāja Valtera Lūša komentārs.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm