tv3.lv

“Šito nemieru tavas kuces pēc! Es nevaru naktīs gulēt!” Aitu nogalināšanā Madonas pievārtē lopkope vaino kaimiņienes suni

Aitu ganāmpulks Madonas pievārtē šajā pavasarī atkal piedzīvojis vairākus uzbrukumus. Tagad mājlopu saimniece ar bailēm gaida, kad notiks nākamais traģiskais incidents.

2019. gada 29. maijā 20:00

Pārsla raidījumam “Bez Tabu” izrāda savu saimniecību Sarkaņu pagasta “Mazajās ataugās”. Aitu ganības atrodas nostāk no mājas, jo pa vidu ir kaimiņienei piederošs zemesgabals. Žogs pie aploka ceļa malā ir nedaudz cietis – to sabojājušas izbiedētās aitas, kad ganāmpulku kārtējo reizi “apciemojis” četrkājainais ļaundaris. Aitas dažu gadu laikā kļūst pavisam tramīgas, jo pārdzīvots nu jau krietns skaits uzbrukumu. Kuplās vilnas īpašnieces ne vienu reizi vien pārtop par rotaļlietu kāda četrkājaina ļaundara acīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Maijā jau notikuši vismaz pieci šādi uzbrukumi. Pēc pēdējā no tiem divas aitas nācās likvidēt – mājlopi bija sakosti un pamatīgi satraumēti. Līdz ar to jau vairākas aitas ganībās tomēr neatgriežas, jo gūtās traumas ir pārāk nopietnas. Pārsla fiksē notikušo, kur redzams, kā aitas pēc uzbrukuma guļ klajumā un nespēj pakustēties. Un šādas reizes atkārtojas gadu no gada, jau trešo sezonu pēc kārtas.

“Ziniet, zāle ataug, mati ataug, bet dzīvnieki…,” retorisku piebildi pauž aitu ganāmpulka saimniece.

Pārsla vairākas reizes arī iemūžina vaininieku – suni. No attāluma fiksētajos kadros redzams, kā suns rotaļājas ar savu guvumu, bet pēc tam – mūk. Mājlopu saimniece aitu slepkavu atpazīst – tā esot kaimiņos dzīvojošā kuce. Mājdzīvnieka īpašniece vēl pagājušajā gadā saņem 15 eiro sodu par suņa nepieskatīšanu, taču saistību ar uzbrukumu aitām pierādīt neizdodas. Tikmēr šopavasar notikuši vēl vismaz pieci uzbrukumi.

Saimniecības īpašniece arī iemūžina neplānotu tikšanos ar aizdomās turamā suņa saimnieci. Pārsla izplūst asarās un lūdz kaimiņieni vēl rūpīgāk pieskatīt savu mājdzīvnieku.

Pārsla arī par nesen pārdzīvoto uzbrukumu vēršas policijā, pašreiz rit izmeklēšana. Tomēr suņa saimniece Biruta dievojas, ka viņas mīlulis nav vainīgs.

“Kā mans suns var būt vainīgs, ja pa nakti viņa ir iekšā. [..] Es nezinu, kas tur notiek, tur ir mežs, tur ir daudz apdzīvotas vietas, tur ir katrā sētā lauku suņi. Kā es varu teikt, ka mans suns ir vainīgs, ka neviena pierādījuma nav,” atklāj suņa īpašniece.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Birutas kundze atsakās kaut uz mirkli kameru priekšā parādīt savu mīluli. Tādējādi “Bez Tabu” neizdodas pat ar acs kaktiņu salīdzināt, vai Pārslas uzņemtajos video redzams viens un tas pats dzīvnieks. Cerībā noskaidrot ko sīkāk par uzsākto izmeklēšanu, “Bez Tabu” dodas uz Madonas novada domi.

Pašvaldībā vien norāda, ka šajā administratīvajā lietā lēmums tiks pieņemts piektdien, taču plašāki komentāri neseko, tostarp arī par pērn un vēl 2017. gadā paveiktajām aitu slepkavībām.

Pārtikas un veterinārajā dienestā par Madonas pievārtē piedzīvotajiem asiņainajiem notikumiem informācijas nav, proti, neviens nav ziņojis. Lai PVD veiktu suņa bīstamības izvērtēšanu, nepieciešams iesniegums no pašvaldības vai aitu ganāmpulka saimnieces un visi pieejamie lietiskie materiāli. Sliktākais scenārijs ir sods suņa saimniecei un vainīgā mājdzīvnieka likvidēšana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm