tv3.lv

Skatītājos bažas raisa agresīva 16 suņu saimniece Imantā

19. maijā 22:52

Ar “Bez Tabu” komandu sazinājās kāda raidījuma skatītāja, kura kādā Rīgas mikrorajonā – Imantā novērojusi cietsirdīgu attieksmi pret suņiem. Un ne vienu vien. Pret sešpadsmit.

Raidījuma skatītāja Baiba atklāj, ka kādu dienu sēdējusi savā automašīnā Imantā, runājusi pa telefonu ar draudzeni, bet tad aiz loga pamanījusi kundzi ar krietnu baru maza auguma sunīšiem. Baiba sākusi kundzi filmēt, lai video nosūtītu draudzenei, bet tajā brīdī kundze sunīšiem iespērusi. Aiz pārdzīvojuma un šoka Baiba filmēt pārtraukusi, bet atklāj, ka, kundzei ar sunīšiem aizejot ap stūri, kāds no sunīšiem arī sāpēs iekaucies.

“Bez Tabu” komandai izdodas satikt vairākus vietējos Imantas iedzīvotājus, un visi kā viens atzīst, ka kundzi zina un redz teju katru dienu, bet agresiju pret mājdzīvniekiem redzējuši nav.

Baibas video kundze redzama ar 16 suņiem, taču vietēji zina teikt, ka varbūt ir pat vairāk.

Arī “Bez Tabu” komandai izdodas satikt suņu saimnieci, kura īpaši runātīga nav. Viņa neatklāj, cik suņu patiesībā ir, sakot tikai to, ka ir kinologs un suņus mīl. Un ne tikai suņus, jo barojot arī vārnas.

Raidījuma skatītāja Baiba ar cietsirdīgu attieksmi pret suņiem saskārusies pirmo reizi un atzīst, ka īsti nezina, kā pareizi šādā situācijā rīkoties – pie kā vērsties.

Ja tiek manīta cietsirdīga izturēšanās pret mājdzīvnieku, jāziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam un policijai. Bet, tā kā pārkāpumu konstatēt var tikai inspektors, kopā ar PVD dodamies kundzi satikt vēlreiz. PVD pārstāvis suņu saimnieci satiek, tomēr par pārbaudi vienoties nesanāk, jo… esot jādodas uz aptieku. Tomēr pēc brīža kundze par savu dzīvesveidu ar, kā atklājas, 20 suņiem, ir gatava pastāstīt pati.

20 suņu saimniece

“Var pateikt, ka es staigāju, piedodiet, plika pa ielu, bet, ka es situ savus suņus? Es suņus nekad nesistu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

To, ka kundze labi izturas pret mājdzīvniekiem, atzīst arī PVD pārstāvji, kuri suņus saimnieces mājās ir bieži viesi.

Uldis Strazdiņš
PVD inspektors

“Jāsaka, kādos pēdējos četros, piecos gados vismaz reizi gadā mums ir sūdzība, mēs braucam un skatāmies. Tātad šis cilvēks ir tiešām suņumīlis, kurš nodarbojas ar suņu pavairošanu, viņa ir arī klubā, viņa atdod, pavairo šķirnes suņu, un viņa tiešām par viņiem rūpējas. Šobrīd nav konstatēti nekādi pārkāpumi.”

Ne PVD pārstāvji, ne vetārsti, apskatot Baibas video, vardarbību pret dzīvnieku nesaskata, tomēr uzsver, ka sieviete jebkurā gadījumā jāpatur redzeslokā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm