Saturs turpinās pēc reklāmas

“Sūdi, es atvainojos, ir izšķaidīti uz ielas!” Liepājnieci pārsteidz suņu saimnieku rīcība

Raidījumu Bez Tabu uzrunājusi liepājniece Ilona, kura tieši šoziem pamanījusi, viņasprāt, absolūti nepieņemamu situāciju pilsētā.

15. janvārī 9:59
Ilona

Tad, kad nav sniega, tad viss ir samērā kārtīgi, saimnieki protās novākt. Bet, kad ir ziema, tad saimniekiem šķiet, ka suns var mierīgi pakakāt sniegā, aizkašāt ciet un vispār neviens neko neredz. Bet, kad sniegs nokūst, tad ir diezgan traki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Ilona nupat kļuvusi par māmiņu, līdz ar to arī dodas garākās pastaigās ar bērnu ratiņiem. Nesteidzīgo soļu laikā liepājnieci nepatīkami pārsteidza nesavāktie suņu izkārnījumi. “Bieži vien es redzu, ka šie sūdi, es atvainojos, ir izšķaidīti uz ielas, var redzēt, ka cilvēki tajos ir iekāpuši. Un tas nav patīkami,” turpina Ilona.

Jaunā māmiņa pat vairākkārt novērojusi, ka suņa ekskrementi tiek savākti, ielikti maisiņā un novietoti, piemēram, uz ielas malā esoša elektrības sadalnes skapja vai arī nomesti turpat ielas malā, pie kokiem.

Bez Tabu dodas uz Zāļu ielu, kas ir viens no Ilonas maršrutiem. Piestājot ielas malā un izkāpjot no automašīnas, pirmais, ko pamanām, ir brūna čupiņa sniegā.

Madara

Nu, ir diezgan daudz kur. Es ievēroju, jo man mazs bērns ir, lai neiekāptu. Ir ļoti daudz apzinīgu suņu īpašnieku, kas savāc, bet uz ielām, jā, tikko sniedziņš pakūst ir daudz.

Bez Tabu Zāļu ielā sastop Dace, kura tobrīd pastaigājas ar savu ģimenes mīluli Džeri. Liepājniece uzreiz parāda maisiņu, ko izmanto izkārnījumu savākšanai. Tos suņu saimniekus, kuri nesavāc aiz sava suņa, Dace dēvē par nevīžību.

Visas Zāļu ielas garumā gan nav nevienas atkritumu tvertnes, kur tad arī varētu izmest maisiņu ar savāktajiem suņu ekskrementiem, un tas atrodas pilsētas centrā. Pa ceļam saskaitījām 12 suņu kaku čupiņas, un tās tad varētu iekļaut, piemēram, skaistā kalendārā, ko varētu veltīt Liepājas pilsētai.

Pašvaldības Vides nodaļas vadītāja Dace Liepniece gan norāda, ka aptuveni 30 vietās pilsētā ir izvietotas īpašās urnas suņu ekskrementiem. Tās esot izvietotas vietās, kur vispār neesot tvertnes atkritumiem. Pašvaldības pārstāve arī uzsver, ka suņu ekskrementus varot droši mest jebkurā sadzīves atkritumu gružkastē. Par Zāļu ielu gan ir piemirsts. Liepniece sola, ka atkritumu tvertņu jautājums tikšot risināts.

Tikmēr Liepājas pašvaldības policija gan secina, ka situācija ar suņu izkārnījumu savākšanu pilsētā uzlabojoties, proti, ģimenes mīluļu saimnieki kļuvuši apzinīgāki. Pretējā gadījumā suņa saimniekam var draudēt gana bargs naudas sods – no 10 līdz pat 1750 eiro. Beidzamo divu gadu laikā Liepājas pašvaldības policijā esot ierosinātas tikai divas administratīvās lietas par suņu ekskrementu nesavākšanu.

Veterinārārsta, dzīvnieku eksperta Alberta Čipuštanova komentārs:

Oļegs Visockis
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas