“Tā jau ir suņa spīdzināšana, ne tikai cilvēka.” Rīdziniece vairākus gadus spiesta klausīties nemitīgā kaimiņu suņu riešanā

2021. gada 17. maijā 19:30

Rīdziniece Daina jau vismaz 40 gadu dzīvo Purvciema daudzstāvu mājā. Nu viņas pacietības mērs ir pilns, jo gandrīz desmit gadu nemitīgi rej kaimiņu suns!

Daina ir novērojusi, ka stāvu zemāk dzīvoklī uzturas divas jaunietes. Līdzko meitenes agri no rīta dodas prom, 13 gadus vecais suns nepārtraukti rej līdz saimnieces pārrodas.

Daina
nespēj vairs izturēt

Tikko kā viņas aiziet prom no dzīvokļa, suns sāk riet. Tā jau ir mīļa taksenīte, veca ar sirmu purnu, bet, līdzko nav cilvēka, suns ir stresā un desmit stundas no vietas rej! Manuprāt, tā jau ir suņa spīdzināšana, ne tikai cilvēka. Man ir tiesības savā dzīvoklī uz mieru. Vecajam sunim klāt pievienojies arī kucēns, un tad sākas tāds koncerts!

Dainai vēl ir iespēja aizbēgt no skaļā trokšņa, taču kaimiņiene Lilija gan veselības problēmu dēļ ir spiesta uzturēties dzīvoklī. Viņa jau ir tuvu izmisumam.

Lilija
nogurusi no kaimiņu suņiem

Es jau pilnīgi slima esmu palikusi no tā suņa. Nepietiek, ka man ir otrās grupas invaliditāte, paiet nevaru, man vēl jāklausās caurām dienām tas suns. Vispār šausmīgi, policijai arī nekādas vainas nav. Es nezinu, ko darīt, jālec pa logu ārā, nevaru vairs izturēt.

Kaimiņi neskaitāmas reizes ir mēģinājuši runāt ar suņa saimniecēm, taču bez rezultātiem. Kameras priekšā nav gatavas situāciju komentēt un aicina kaimiņus runāt privāti.

Arī Pašvaldības policija ir ieradusies norādītajā adresē, šobrīd ir uzsākts kriminālprocess. Viņi vērtē, ka tā ir dzīvnieka spīdzināšana atstāt vienu mājās uz visu dienu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Ierodoties konkrētajā adresē, konstatējām, ka suns nepārtraukti rej. Ar pierādījumiem nav nekādu problēmu. Tagad viss ir atkarīgs no lietas turpmākās virzības. Ja mājdzīvnieks apkārtējiem traucē, tad atsevišķos gadījumos būs administratīvā pārkāpuma pazīmes par dzīvnieku labturības prasību neievērošanu. Tādā gadījumā policija vai Pārtikas un veterinārais dienests varēs saukt pie atbildības.

Tomēr Pārtikas un veterinārais dienests gan līdz šim nav saņēmis iesniegumu no iedzīvotājiem, tāpēc, lai rīkotos, viņiem vispirms jāsagaida rakstveida ziņa.

Kinologs Ivars Lielpēteris ir pārliecināts, ka arī 13 gadus vecu suni ir iespējams izmācīt, tikai jāapbruņojas ar pacietību. Atstājot mājdzīvnieku vienu pašu, svarīgākais ir viņa prātu nodarbināt.

Šāda problēma nav unikāla, daudzdzīvokļu mājās iedzīvotāji visai bieži saskaras ar kaimiņu mājdzīvnieku skaļo uzvedību. Tāpēc pirms suņa iegādāšanas gan ir jāizvērtē, vai tiešām būs laiks to izvest pastaigā vismaz divas reizes dienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm