tv3.lv

“Tāds bardaks!” Nepieskatīti lopi bradā atkritumos; trauksmes zvans no bēdīgi slavenas saimniecības Latgalē

2021. gada 17. augustā 9:38

Rubrikā “Toreiz un tagad” raidījums “Bez Tabu” jau kārtējo reizi apseko saimniecību Latgalē, Riebiņu pagastā, kur vairākkārt zvanījis trauksmes zvans par dzīvnieku labturības noteikumu neievērošanu. Šovasar raidījuma komanda saimniecībā fiksēja satraucošus skatus, ko Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) vizītēs nav izdevies konstatēt.

2019. gadā saimniecībā Riebiņu pagastā “Bez Tabu” pēc sūdzībām viesojās divas reizes. Anonīmi avoti tolaik ziņoja par nekārtību saimniecībā, bažām par lopu turēšanas apstākļiem, kā arī ilgstoši neaizvāktām lopu mirstīgajām atliekām. Jau tolaik PVD informēja, ka saimniecība ir dzīvnieku labturības uzraugu apsekojumu “karstais punkts”. Vairāk par situāciju 2019. gadā lasi šeit un šeit.

Raidījuma komanda saimniecībā ieradās arī šī gada augustā, kad saņēma kārtējo sūdzību par lopu labturības apstākļiem un izslauktā un vēlāk kombinātam nodotā piena kvalitāti tā, iespējams, neatbilstošā uzglabāšanas pēc izslaukšanas dēļ. Avots, kurš vēlējās saglabāt anonimitāti ziņoja sekojošo:

Tāds bardaks! Kā tur notiek slaukšana! Lopu novietnē, fermā nav elektrības. Nav saldēšanas iekārtu, kas uzturētu izslauktā piena temperatūru! Vai tā mūsdienās drīkst? Tam taču tādas prasības!

“Bez Tabu” pārliecinājās, ka saimniecībā Riebiņu pusē patiesi nav elektrības, galvenā lopu novietne ir sliktā stāvoklī: ir bez logiem, ar jumta pārsegumu sliktā stāvoklī. Tobrīd gan lielākajā telpā (kūtī) lopu nebija, jo bija izlaisti ganībās. Citās fermas telpās raidījuma komanda konstatēja savā vaļā klīstošus jaunlopus, kas kāpelēja pa atkritumu un būvgružu kaudzēm. Neviena darbinieka, kas pieskatītu lopus, saimniecībā nebija.

Sazvanīta, fermas saimniece Lūcija pauda, ka Riebiņu puses fermā problēmu neesot. Komentējot pārmetumus par piena uzglabāšanu, viņa norādīja, ka pēc izslaukšanas tas tiek iepildīts kannās un pārvests uzglabāšanai uz citu saimniecību, kur esot nepieciešamās uzglabāšanas iekārtas. Taujāta par lopu klīšanu telpās, kurās sagāzta draza, Lūcija skaidroja, ka lopi nav bijuši piesieti un kāds, acīmredzot, atstājis vaļā durvis uz telpām, kas nav paredzētas lopiem.

PVD par lopu klīšanu savā vaļā, nedrošās vietās nosoda un sola veikt atkārtotu pārbaudi. Kā informēja PVD pēc aizrādījumiem un sodu piemērošanas situācija saimniecībā Riebiņu pusē uzlabojusies, bet lielākas problēmas konstatētas citās fermās, kurās saimnieko Lūcija.

Vairāk uzzini, noskatoties sižetu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm