tv3.lv

“Tur ir mazuļi!” Skanstes rajonā gaidāmo būvdarbu dēļ briesmām pakļauti putni un dzīvnieki

2020. gada 1. jūnijā 19:27

Skanstes apkaimes iedzīvotāji ceļ trauksmi par gaidāmajiem remontdarbiem vietējos mazdārziņos. Rīgas domes Attīstības departaments sācis realizēt aptuveni 20 miljonus eiro vērto revitalizācijas projektu. Iedzīvotāji uzskata, ka darbiem izvēlēts pats nepiemērotākais brīdis, jo ir mazuļu laiks un dzīvnieki teritorijā manīti kuplā skaitā.

“Ir bezsaimnieku kaķi, eži, zaķu kolonija,” uzskaita iedzīvotāja Anta. Viņa uzskata, ka nāvei pakļauti ļoti daudz dzīvnieku un putnu, kas teritorijā dzīvo. “Bez Tabu” viesošanās laikā redzama smagā tehnika un strādnieki, kuri pamazām uzsāk projekta realizāciju.

Bez dzīvniekiem teritorijas dārza mājiņās dzīvo arī cilvēki. Kopš 2017. gada iedzīvotāji informēti par gaidāmajiem darbiem un aicināti domāt par jaunām mājvietām, jo dārza būdiņas likvidēs. Diemžēl lielākā daļa iedzīvotāju gaidījuši līdz pēdējam mirklim un izvākšanās procesu sākuši vien pēdējo nedēļu laikā.

“Bez Tabu” satiek Tamāru, kura Skanstes mazdārziņu teritoriju par mājām sauc 24 gadus. Viņai izdevies atrast jaunu dzīvesvietu. Tai pat laikā satiktais Aldis kopā ar tēvu teritorijā dzīvo jau 15 gadus. Viņa ikmēneša ienākumi ir ap 100 eiro, jaunas mājvietas īrei ar to ir stipri par maz. Vaicāts par plāniem, nenoliedz, ka būs jāizmanto nakts patversmes pakalpojumi.

Plānots, ka šobrīd necilā dārziņu teritorija pārtaps labiekārtotā parkā – ar atpūtas vietām bērniem un vecākiem, sporta laukumu, soliņiem. Protams, iedzīvotāji nav pret ieceri attīstīt rajonu, tomēr uzskata, ka projekts nav tā vērts, lai ciestu vietējie dārziņu iemītnieki un dzīvnieki.

“Bez Tabu” būvlaukumā uzrunā darbu vadītāju Kasparu. Brigadieris stāsta, ka pagaidām notiek sagatavošanās darbi – cilvēku dzīvesvietas netiek aiztiktas, dzīvnieki nav manīti. Vēlāk sarunai pievienojas “Riga Rent” projektu vadītājs, kurš pievienojas Kaspara sacītajam, ka dzīvnieki nav manīti. Jautājot, kāda būs rīcība, ja pamanīs zvēru mazuļus, norāda, ka internetā atradīšot numuru, kam par to būtu jāziņo.

Rīgas domes Attīstības departamenta pārstāve Solvita Brence atklāj, ka pieņemts lēmums uz laiku līdz 30. jūnijam darbus apturēt. Tāpat noslēgta vienošanās ar dzīvnieku policiju – kopīgiem spēkiem teritorijā meklēs bezsaimnieku dzīvniekus, lai nogādātu patversmēs. Šobrīd ir informācija par 21 kaķi, kas jau izņemts no teritorijas un nogādāti uz pagaidu mājām patversmēs vai citās dzīvnieku biedrībās, bet darbi turpinās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm