tv3.lv

Vai aug jauna žurku kolonija Rīgas centrā? Iespaidīga alu sistēma zem krūmiem un atbildīgo dienestu “aklums”

“Bez Tabu” skatītāja Daiga no Rīgas ne pavisam nav priecīga par grauzēju klātbūtni. Kā redzams aculiecinieces iesūtītajā video, kādā jaukā pievakarē rīdziniece vienā no sabiedriskā transporta pieturām pašā galvaspilsētas centrā novēroja, viņasprāt, pavisam nepieņemamu situāciju – bezbailīgas žurkas skraida turpu šurpu. Kāpēc neviens neliekas ne zinis, tā jautā skatītāja.

2021. gada 13. aprīlī 19:30

Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta pieturvieta “Grēcinieku iela”. Ik dienu šeit autobusu vai tramvaju gaida lērums pasažieru. Arī baloži iecienījuši šo laukumiņu. Taču šīs nebūt nav vienīgās radības, kas atrodamas Grēcinieku ielas pieturvietā. Ja ieskatās jo īpaši vērīgi, tad redzams, ka zem apstādījumiem visā Grēcinieku ielas pieturvietas garumā ir izveidota patiesi iespaidīga žurku alu sistēma. Grauzēji cilpo no viena tuneļa uz nākamo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments norāda, ka pieturvietu apsaimniekošana ir Satiksmes departamenta lauciņš. Un itin nepārsteidz, ka Satiksmes departaments sūta atpakaļ pie mājokļu un vides kolēģiem. Un tā sākas birokrātiskais futbols. Tikmēr pie pieturas krājas un krājas atkritumi, kas žurkām ir kā uzdzīve mēra laikā.

Pērnā gada pavasarī pēc vairākiem skatītāju norādījumiem par žurku invāziju Rīgas centrā “Bez Tabu” apsekoja Latvijas Nacionālās operas apkaimi. Diemžēl vai drīzāk – par laimi – šoreiz nevienu žurku gan neieraudzījām. Iespējams tāpēc, ka tieši tobrīd parka apsaimniekotāja darbinieki aktīvi strādā ar lapu pūtējiem.

saruna ar strādniekiem

Indē visu laiku. Ņem indētājus, bet viņas tāpat te dzīvo.

Bez Tabu: Šeit parkā?

Ir jau arī redzētas. Tepat viņas kaut kur dzīvo.

Bez Tabu: Bet laikam nav iespējams no tām tikt vaļā?

[nogroza galvu]

Arī Grēcinieku ielas pieturas apstādījumi uzticēti uzņēmuma “Rīgas meži” Dārzu un parku daļai. Tās vadītājs pauž izbrīnu un atklāj, ka pirmo reizi dzird par žurkām zem pieturas košumkrūmiem.

Jānis Lediņš
Rīgas dārzu un parku daļas vadītājs

Paldies par informāciju. Es arī tagad redzu vienu žurciņu, kas tur rokas ārā. Dosim ziņu deratizācijas dienestam, ar ko mums ir līgums. Līdz ar to, lai viņi tad arī attiecīgi rīkojas. Protams, ka ir pavasaris, atlido putni, bet arī žurkas sāk meklēt savus partnerus. Līdz ar to žurkas kļūst pamanāmākas. Varbūt viņas kaut kur gulēja ziemas miegā. Mēs agrāk nebijām informēti, ka tās te ir, bet alas ir raktas jau sen. Deratizācijas dienests par šo vietu jau ir informēts, ka te ir bijušas problēmas kādreiz. Tā ka – rīkosimies attiecīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Universitātes Zooloģijas un dzīvnieku ekoloģijas katedras asociētā profesore Tatjana Zorenko gan akcentē, ka žurkas Grēcinieku ielas pieturvietā novērotas jau vismaz piecus gadus. Turklāt profesore, dodoties ikdienas gaitās tieši maršrutā gar konkrēto pieturu, novērojusi, ka ir piedzimuši arī jauni žurkulēni. Tiesa gan, šo grauzēju, kas pārnēsā arī dažādas cilvēkiem kaitīgas un pat bīstamas slimības, vairošanos ietekmē pašu cilvēku nevīžīgā attieksme, proti, piemēslošana un atkritumu izmešana tam neparedzētajās vietās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm