tv3.lv

Vai slimnīcās ir pretinde odzes indei? “Bez Tabu” skatītājs satraukts, kas ar viņu notiks pēc čūskas koduma

13. jūnijā 20:59

“Bez Tabu” skatītājs Kristaps noraizējies, vai, ja viņu sakodīs odze, slimnīcā izglābs dzīvību, jo padzirdējis, ka kādā slimnīcā neesot pretindes. Stāstu sērijā “Izšķir patiesību” raidījums uzrunāja mediķus, lai noskaidrotu ne vien par pretindes pieejamību slimnīcās, bet arī par to, kā rīkoties pēc čūskas koduma.

“Bez Tabu” skatītājs Kristaps patiesi ir noraizējies, vai indīgas čūskas sakostiem pacientiem slimnīcā sniedz visu nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

Kristaps
noraizējies

Dzirdēju, ka kādu sievieti sakodusi odze. Nonākot slimnīcā, speciālisti sniedza palīdzību, tomēr slimnīcas darbinieki nevarēja sniegt pilnīgu palīdzību, jo neesot pieejama pretinde odzes kodumam. Iemesls – pretinde, kas tika piegādāta Latvijai, tika iepirkta no Krievijas. Vai tiešām slimnīcās nav pieejama pretinde odzes kodumiem?

Kristapa satraukumam nav pamata un viņa padzirdētais par pretindi ir dezinformācija – lielākajās slimnīcās, tai skaitā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS), īpašais serums ir pieejams.

Roberts Stašinskis
RAKUS Toksikoloģijas un sepses nodaļas anesteziologs-reanimatologs

“Mūsu slimnīcā (RAKUS) ir. Ja Latvijā kaut kur pēc tā ir nepieciešamība, serumi ir izplatāmi. Uzreiz gribu teikt, ka visos gadījumos, kad iekodusi odze, nav nepieciešams pretčūsku serums. Tas vajadzīgs tikai tad, ja ir izteikts šoks.”

RAKUS ārsts Roberts Stašinskis raidījumam stāstīja, ka čūsku sakosti cilvēki RAKUS nonāk reti.

Roberts Stašinskis
RAKUS Toksikoloģijas un sepses nodaļas anesteziologs-reanimatologs

Nopietnākais, kas var būt [pēc odzes koduma], tas ir šoks, asinsspiediena krišanās, elpošanas, sirdsdarbības ritma traucējumi. Teorētiski var iestāties arī nāve. Uzreiz gan varu teikt, ka pēdējos 10 gados Latvijā neviens cilvēks nav nomiris pēc odzes kodiena. Tāpat arī tuvākajā apkārtnē, Baltijā, šajā Eiropas daļā nāves gadījums nav bijis.

Noskatoties sižetu, uzzini, kā rīkoties pēc čūskas koduma un kur odzes visbiežāk slēpjas.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm