tv3.lv

“Vai tiešām nav likuma par ātruma samazināšanu mašīnām?” Jātnieki uz ceļa jūtas apdraudēti, šoferi traucas garām vēja ātrumā

Jātniecei Keitai no Kabiles pastaiga zirga mugurā gandrīz beidzās neveiksmīgi. Daudz netrūka, ka kurzemnieces bērns būtu nokritis no zirga muguras, jo garām aiztraucās automašīna. Sievietei pēc piedzīvotā, radās jautājums, vai tiešām Ceļu satiksmes noteikumos nav atrunāts, kā autovadītājiem rīkoties, ja uz ceļa rikšo zirgs ar jātnieku?

Keita
raidījuma “Bez Tabu” skatītāja

Vai tiešām nav likuma par ātruma samazināšanu mašīnām, apdzenot un redzot uz ceļa zirgu ar jātnieku? Mums šodien gandrīz beidzās bēdīgi, bet labi, ka ponijs bērnam apmācīts. Smagais brauca mums garām ar vismaz 90 km/h pa grants ceļu ne mazāko drusku nebremzējot un tā nav pirmā mašīna, kas šādi rīkojas.

Keita nav vienīgā, kura satraucas par savu un zirga drošību. Viņu saprot visi jātnieki, arī Anete Volmane, kura ar jāšanas sportu nodarbojas kopš bērnības. Anetei neskaitāmas reizes nācies ar zirgu piedalīties ceļu satiksmē, viņa ar savu četrkājaino mīluli sarunājas, mēģina nomierināt.

Zirgu staļļa “Zirgzandales” saimniece Sandra Zaiceva katru dienu saskaras ar autovadītājiem, kuri brauc garām viņas aplokam. Sieviete pat ir novietojusi speciālu zīmi, lai autovadītāji būtu piesardzīgi, taču ne vienmēr šoferi to ievēro.

Ņemot vērā, ka Sandra arī pati ir šoferis, viņa saprot abas puses. Tomēr jātniece aicina autovadītājiem būt uzmanīgiem un iecietīgiem uz ceļa, jo zirgs ir diezgan bailīgs dzīvnieks, var būt arī letāli gadījumi.

Ceļu satiksmes noteikumos tik tiešām nav atrunāts, kā autovadītājam rīkoties, ja pa priekšu rikšo zirgs ar jātnieku. Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters skaidro, ka šoferim pret zirgu ar jātnieku jāizturas tāpat kā pret velobraucēju. Piesardzīgi, samazinot ātrumu, atļauts apbraukt.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm