Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
"Viņš nogalināja manu suni!" Līdz nāvei saplosa deviņus mēnešus vecu kucēnu
Pirms nedaudz vairāk nekā mēneša Ērikas ģimene ievācās privātmājā Olaines novadā. Ar viņiem kopā bija arī deviņus mēnešus vecais Maltas sunītis Juki. Septembra nogalē kucēns izskrēja no teritorijas un devās pie otrpus ceļam esošā žoga.

Brīdī, kad jau bija dzirdama suņu riešana, Ērika metās savam kucēnam nopakaļ, taču bijis jau par vēlu. Pusotru kilogramu smagais kucēns bija pieskrējis pie žoga, kur to jau gaidīja pieaudzis Stafordšīras terjers.
Terjers pavilka Juki zem žoga un ievilka teritorijā. Tas suns ir mednieks, viņš manu kucēnu vienkārši apēda dzīvu. Es pārkāpu pāri žogam un mēģināju Juki izglābt, taču tas nebija iespējams. Terjers viņu nelaida ārā no zobiem, es nevarēju viņu aizvilkt prom. Viņš pēc tam aizskrēja ar Juki zobos.
Kaimiņa teritorijā dzīvo divi suņi. Viens no tiem “Bez Tabu” filmēšanas dienā redzams pie ķēdes, bet otrs nu jau nedēļu vairs netiekot laists ārpus mājas. Mājas arestā šobrīd atrodas aptuveni 40 kilogramus smags Stafordšīras terjers. Pusotru kilogramu smagajam Maltas sunīša kucēnam nebija nekādu izredžu izdzīvot negodīgajā duelī. Lecot pāri žogam, Ērika apdraudēja arī savu veselību, taču tajā brīdī viņa esot tikai domājusi par sava kucēna glābšanu.
Tevi varētu interesēt
Nokož kucēni
Teorētiski teritorija, kurā uzturas Stafordšīras terjers, ir iežogota, taču žogs lielākoties ir tik sliktā stāvoklī, ka tas tikai simboliski pilda savu funkciju. Ērika atklāj, ka nelaimes brīdī ēkā bijusi arī suņa īpašniece, kura pēc notikušā, turot Juki aiz astes, mirstīgās atliekas pārsniegusi pāri žogam.
Olaines novada dome uz šo situāciju noskatās no malas, pašvaldība nav izstrādājusi suņu turēšanas noteikumus, tāpat vietvarai ir vienalga, vai un kādā stāvoklī ir teritorijas nožogojums.
Divu gadu laikā Pārtikas un veterinārais dienests saņēmis 72 iesniegumus ar lūgumu izvērtēt suņa bīstamību. 18 lietas vēl ir procesā, divu gadu laikā par bīstamiem atzīti vien septiņi suņi.
Bīstamo suņu īpašniekiem ir pienākums Lauksaimniecības datu centrā izņemt sarkano kakla siksnu, tāpat teritorijai jābūt norobežotai. Izvedot suni ārpus teritorijas, tam jābūt ar uzpurni. Noteikumu ievērošana gulstas uz suņu īpašnieku pleciem, nav iespējams izkontrolēt, vai ikviens bīstamā suņa īpašnieks noteikumus ievēro.
Ērika par notikušo ar iesniegumu vērsusies arī Valsts policijā, kas visticamāk lūgs Pārtikas un veterinārajam dienestam izvērtēt, vai minētais Stafordšīras terjers ir atzīstams par bīstamu.
Latvijas likumdošana neparedz atsevišķām šķirnēm jau sākotnēji piešķirt bīstamo suņu statusu.
Deviņus mēnešus vecais Juki apglabāts turpat pie mājas, ko viņš nupat sāka iepazīt.
Nokož kucēni
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!