tv3.lv

"Viņš nogalināja manu suni!" Līdz nāvei saplosa deviņus mēnešus vecu kucēnu

Pirms nedaudz vairāk nekā mēneša Ērikas ģimene ievācās privātmājā Olaines novadā. Ar viņiem kopā bija arī deviņus mēnešus vecais Maltas sunītis Juki. Septembra nogalē kucēns izskrēja no teritorijas un devās pie otrpus ceļam esošā žoga.

2019. gada 3. oktobrī 19:30

Brīdī, kad jau bija dzirdama suņu riešana, Ērika metās savam kucēnam nopakaļ, taču bijis jau par vēlu. Pusotru kilogramu smagais kucēns bija pieskrējis pie žoga, kur to jau gaidīja pieaudzis Stafordšīras terjers.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ērika
Kucēna īpašniece

Terjers pavilka Juki zem žoga un ievilka teritorijā. Tas suns ir mednieks, viņš manu kucēnu vienkārši apēda dzīvu. Es pārkāpu pāri žogam un mēģināju Juki izglābt, taču tas nebija iespējams. Terjers viņu nelaida ārā no zobiem, es nevarēju viņu aizvilkt prom. Viņš pēc tam aizskrēja ar Juki zobos.

Kaimiņa teritorijā dzīvo divi suņi. Viens no tiem “Bez Tabu” filmēšanas dienā redzams pie ķēdes, bet otrs nu jau nedēļu vairs netiekot laists ārpus mājas. Mājas arestā šobrīd atrodas aptuveni 40 kilogramus smags Stafordšīras terjers. Pusotru kilogramu smagajam Maltas sunīša kucēnam nebija nekādu izredžu izdzīvot negodīgajā duelī. Lecot pāri žogam, Ērika apdraudēja arī savu veselību, taču tajā brīdī viņa esot tikai domājusi par sava kucēna glābšanu.

Teorētiski teritorija, kurā uzturas Stafordšīras terjers, ir iežogota, taču žogs lielākoties ir tik sliktā stāvoklī, ka tas tikai simboliski pilda savu funkciju. Ērika atklāj, ka nelaimes brīdī ēkā bijusi arī suņa īpašniece, kura pēc notikušā, turot Juki aiz astes, mirstīgās atliekas pārsniegusi pāri žogam.

Olaines novada dome uz šo situāciju noskatās no malas, pašvaldība nav izstrādājusi suņu turēšanas noteikumus, tāpat vietvarai ir vienalga, vai un kādā stāvoklī ir teritorijas nožogojums.

Divu gadu laikā Pārtikas un veterinārais dienests saņēmis 72 iesniegumus ar lūgumu izvērtēt suņa bīstamību. 18 lietas vēl ir procesā, divu gadu laikā par bīstamiem atzīti vien septiņi suņi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mairita Riekstiņa
PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas

Bīstamo suņu īpašniekiem ir pienākums Lauksaimniecības datu centrā izņemt sarkano kakla siksnu, tāpat teritorijai jābūt norobežotai. Izvedot suni ārpus teritorijas, tam jābūt ar uzpurni. Noteikumu ievērošana gulstas uz suņu īpašnieku pleciem, nav iespējams izkontrolēt, vai ikviens bīstamā suņa īpašnieks noteikumus ievēro.

Ērika par notikušo ar iesniegumu vērsusies arī Valsts policijā, kas visticamāk lūgs Pārtikas un veterinārajam dienestam izvērtēt, vai minētais Stafordšīras terjers ir atzīstams par bīstamu.

Latvijas likumdošana neparedz atsevišķām šķirnēm jau sākotnēji piešķirt bīstamo suņu statusu.

Deviņus mēnešus vecais Juki apglabāts turpat pie mājas, ko viņš nupat sāka iepazīt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm