“Zirgi auļoja, bērni turējās, kā var!” Apmeklētāja brīdina par attieksmi zirgu klubā Vecāķos!

“Bez Tabu” uzrunā kāda māmiņa, kura vēlas pastāstīt par nepatīkamo pieredzi zirgu fanu klubā “Īriss”, kas atrodas Vecāķos. Abas ar māsu aizvedušas bērnus uz izjādi ar zirgiem gar jūras krastu. Vakara izskaņā nācās vest četrus gadus veco meitiņu uz slimnīcu, lai pārliecinātos, ka viņa pēc kritiena no zirga nav tikusi pie nopietnām traumām.

2019. gada 24. jūlijā 19:45

Daigas meita vairākas reizes izteikusi vēlmi doties pastaigā zirga mugurā gar jūras krastu, un, ieraugot piedāvājumu internetā, Daiga lēmusi to prieku viņai sagādāt. Uz zirgu fanu klubu “Īriss” Vecāķos Daiga devusies ar četrgadīgo meitu, savu māsu un viņas astoņus gadus veco dēlu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kamēr mēs un citi apmeklētāji gaidījām, kad sāksies izjāde, personāls, skaļi bļaujot viens uz otru, centās saprast, kādi zirgi ir pieejami izjādei un kurš apmeklētājs ar kuru zirgu var doties,” stāsta Daiga. Abiem mazākajiem bērniem bijuši pavadoņi, taču ar viņiem kopā viena pati izjādē devusies arī kāda 12 gadus veca meitene. Jūras krastā aizvadīta neliela fotosesija, un Daiga pa īsāko ceļu devusies atpakaļ, lai bērnus sagaidītu.

Daiga
stāsta par piedzīvoto izjādē

Pēkšņi no meža, pa kuru tuvojās zirgi, sāka skanēt kliedzieni, ieraudzīju, ka zirgi ar visiem bērniem lielā ātrumā auļo uz mājvietas pusi bez pavadoņiem. Pavadone skrēja visiem zirgiem no muguras un bļāva, lai tie apstājas. Pirmais no zirga nokrita māsas puika, tad mana meita, kura piezemējās ar galvu pret zemi, galvā bija ķivere, kas visu situāciju izglāba.

Nolēmusi, ka uz Bērnu slimnīcu dosies tāpat, lai pārbaudītu, vai viss tiešām ir kārtībā, izrādās, ka meita tikusi sveikā cauri vien ar izbīli, taču slimnīcā redzējusi vecāko meiteni. “Meitene gulēja nekustīgi, nofiksēta, varēja redzēt, ka kaut kas ir ar roku, un izskatījās, ka smagi traumēta ir kāja, no ārstu teiktā sapratu, ka meiteni aizveda uz operāciju,” stāsta Daiga.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā “Bez Tabu” apstiprina, ka 11. jūlija vakarā saņemts izsaukums uz Vecāķiem, un 12 gadīgs bērns nogādāts slimnīcā pēc kritiena no zirga ar vairāku ķermeņa daļu savainojumiem. Daiga pārsteigta par zirgu fanu kluba “Īriss” attieksmi.

Daiga

Mēs prasījām, kā varēja būt situācija, ka bērniem nav pavadoņa. Īsumā atbilde bija tāda, ka bērniem pašiem vajadzēja tikt galā ar zirgiem. Vēlāk bērni stāstīja, ka lielākās meitenes zirgs sācis auļot un pārējie abi zirgi tam nopakaļ. Īsāk sakot, organizatoriskais haoss un nepieklājība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Brīdī, kad “Bez Tabu” ierodas zirgu fanu klubā “Īriss”, neviena nav, mājaslapā norādīto telefonu paceļ Dace, kas esot ļoti aizņemta, un uzreiz norāda, ka kuponi neesot paredzēti bērniem, lai gan internetā skaidri un gaiši rakstīts: piedāvājumam nav vecuma ierobežojuma.

Dace iedod Anastasijas numuru, kas tajā izjādē bijusi viena bērna pavadone, darbiniece stāsta, ka zirgs ir dzīva būtne un vienkārši sabijies, tā mēdz notikt, diemžēl pati šobrīd esot lidostā un dodas prom no Latvijas. Nākamajā dienā atkārtoti tiek sazvanīta Dace, kura nu jau pārdomājusi par tikšanos.

Dace
zirgu fanu kluba “Īriss” pārstāve

Zvaniet, kad atbrauks Anastasija, tad mēs arī varam satikties. Viņai (klientei) vispār nekas tur nebija, tas bērns nobijās, man te daudzi bīstas, visi uzreiz skrien uz “Bez Tabu”. Man mašīna gandrīz uzbrauca, es nobijos, kas viņiem man tagad jādara? Jākomunicē ar mani, jāmierina?

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne “Bez Tabu” norāda, ka pakalpojuma sniedzējam ir jārūpējas par pakalpojuma drošumu, to nosaka “Preču un pakalpojumu drošuma likums”. Ja patērētājs vēlas izmantot kaut kāda veida atrakciju, tad tai ir jābūt pietiekami drošai, lai nerastos atgadījumi, kuros ciestu patērētāji.

Šajā gadījumā patērētājam ir tiesības vērsties pie pakalpojuma sniedzēja un prasīt atpakaļ par pakalpojumu samaksātos naudas līdzekļus, ja gūtas traumas un radušies medicīnas izdevumi, tad tie ir zaudējumi, kas būtu piedzenami tiesas procesā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm