tv3.lv

Žurku kolonija Pļavniekos: iedzīvotāji nikni par apsaimniekotāja bezdarbību

2020. gada 20. februārī 19:30

Daudzstāvu nama Rīgā, Ilūkstes ielā 12, iekšpagalmā žurkas gads uzņēmis straujus apgriezienus vārda vistiešākajā nozīmē. Gan dienu, gan nakti šeit pastaigājas visai kupls žurku pūlis.

Kamēr vieni žurku klātbūtni pat nenojauš, citi nama iedzīvotāji ir pat ļoti neapmierināti par šiem nevēlamajiem “kaimiņiem”.

Pie Ilūkstes ielas 12. nama vienas no kāpņutelpām nolikts kaķu namiņš. Ir arī savs peļu junkurs, kurš atrodas savā postenī. Tiesa gan, žurkas ieperinājušās pie otras kāpņutelpas.

kaimiņu nama iedzīvotāja

Mums žurku ir ļoti daudz. Arī šajā mājā [Rudens ielā 2]. Žurku te ļoti daudz.

Bez Tabu: Sen jau tā?

Sen. Cik jau neesam sūdzējušies sētniekam, visu laiku viņam teicām. Jau kopš vasaras vidus tās žurkas. Vakarā pie konteinera pat pieiet nevar.

Pie žurku midzeņa apzināti izmētājām maizes gabaliņus, lai izvilinātu grauzējus un pārliecinātos, vai patiešām to ir tik daudz, kā stāsta iedzīvotāji. Drīz viena pēc otras no slēpņa izlien žurkas.

“Mēs te viņas reiz indējām. Te pirmais dzīvoklis nopirka [indi]. Indējām. Pagrabā bija tāda smaka. Bet tagad viņas visu [indi] noēda un atkal skraida tādas jaunas žurkas. Tagad neviens neindē. Tas laikam daudz izmaksā,” atklāja vietējais iedzīvotājs Vladimirs.

Anatolijs
mājas vecākais

Vienīgais, ko mēs izdarījām, aiztaisījām tur, ja jūs attaisīsiet to telpu, kur miskaste. Tieši apakšā mēs uzlikām paši restes. Jo tur ir arī caurums uz pagrabu. Un, kamēr nebija restu, žurkas gāja no pagraba pa tiešo uz to telpu. Un tur vispār bija nenormāli, tur ik pa brīdim ap 30 žurku bija iekšā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mājai pat nomainīta lielā atkritumu tvertne, taču drīz vien arī tajā izgrauzts liels caurums. Iedzīvotājus jau pārņem izmisums, kāpēc “Rīgas namu pārvaldnieks” ignorē mēnešiem ilgos palīgā saucienus.

Tikmēr Veselības inspekcijas pārstāvi patiesi izbrīna, ka gaišā dienas laikā var novērot tik kuplu žurku pulku.

Ilona Drišļuka
Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja

Parasti šo problēmu risina nama apsaimniekotājs. Bet, ja šī problēma, kā saka, izaug un nama apsaimniekotājs nav pietiekami aktīvi rīkojies šajā pasākumā, tad iesaistās inspekcija, kur mēs veicam pārbaudes – vai tiešām nama apsaimniekotājs ir adekvāti risinājis to jautājumu, vai ir pastiprināti jāveic šie deratizācijas pasākumi.

Veselības inspekcija gan neesot saņēmusi nevienu sūdzību no Ilūkstes ielas 12. nama iedzīvotājiem, taču akcentē, ka apsaimniekotājam šādās situācijās esot jāreaģē nekavējoties. “Vidēji – nedēļas laikā – jau vajadzētu šiem pasākumiem notikt. Dezinsekcijas firmai ir jāveic gan šī te indēšana, gan arī pēc tam jāpārbauda, vai šie pasākumi ir bijuši efektīgi. Ja nepieciešams, ir jāveic atkārtoti šie deratizācijas pasākumi.”

“Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), runājot par konkrēto ēku, pēdējā gada laikā saņēmis vien divus ziņojumus par grauzējiem. “Viens bija pagājušā gada oktobrī, otrs droši vien vienlaikus ar zvanu jums,” skaidro RNP pārstāvis Krists Leiškalns.

Jāsaka ka, jau bija aizpagājušajā nedēļā plānoti šie deratizācijas pasākumi, bet diemžēl saistībā ar to, ka ēkā bija neliela kanalizācijas sistēmas avārija, šobrīd nebija iespējams paralēli, ņemot vērā pagraba telpu stāvokli, veikt deratizācijas pasākumus. Līdz ar to šie te deratizācijas pasākumi tika atlikti par dažām nedēļām. Un šī te deratizācija tiks veikta tuvākajā laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīgas namu pārvaldnieks” gan vaino arī pašus iedzīvotājus, kuri atkritumu tvertnēs izmet lielu daudzumu pārtikas produktu, kas žurkām ir kā lielas dzīres.

Savukārt pēc deratizācijas kritušās žurkas, visticamāk, nāksies savākt nama sētniekam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm